Kapalıçarşı’da festival zamanı

Alışveriş festivali İstanbul Shopping Fest, Kapalıçarşı’da mehter marşıyla başladı. 9 AVM’nin de dahil olduğu festival kapsamında yüzde 70’e varan indirim yapılacak

Kapalıçarşı’da festival zamanı
Bu yıl 7'ncisi düzenlenen İstanbul Shopping Fest (İSF), dünyanın ilk alışveriş merkezi Kapalıçarşı'da gerçekleştirilen törenle başladı. Nuruosmaniye Kapısı'nda mehter takımı öncülüğünde başlayan kortej, renkli görüntülere sahne oldu. 1-16 Temmuz arasında düzenlenecek festivalin açılışına Fransa, İtalya, Rusya, Çin, Singapur gibi 13 ülkeden 40'tan fazla basın mensubu katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, "Bu festival sadece alışveriş değil kültürel ilişkilerin de yürütüldüğü bir organizasyon olacak. Hem üst hem de altyapı yatırımları olarak İstanbul'u odak şehir haline getirme noktasında hareket ediyoruz" diye konuştu. Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ise, "Kapalıçarşı'nın çatısı inşallah sene sonuna kadar tamamlanacak, altyapısını İSKİ ile İBB gerçekleştirecek. Kapalıçarşı'yı kurulduğu günlük anlamıyla gelecek yıllara taşıyacak önemli çalışmalar yapıyoruz" dedi.

FESTİVAL MARKA OLMA YOLUNDA
İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin ise "Hep birlikte Kapalıçarşı'yı bir sonraki Shopping Fest'lerde arzulanan noktaya getirerek İstanbullular ve turistlerle paylaşacağız" dedi. İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar da festivalin marka olma yolunda güçlendiğini ifade ederek, "İSF'de tasarımcıları ziyaretçilerle buluşturacağız. Dizayn İSF alanlarında 200'e yakın yerli ve yabancı tasarımcı, 15'e yakın sanatçı ve sergi, 150 civarında atölye ve sohbet programı ve 30'u aşkın müzik ve dans performansları sergileyecek" diye konuştu.

YÜZDE 70'E VARAN İNDİRİM
Alışveriş festivali kapsamında Kapalıçarşı'nın yanı sıra Akasya, Capitol, Emaar Square Mall, Forum İstanbul, İstinyePark, Kanyon, Palladium, Venezia ve Zorlu Center'da kurulacak "Design İSF" alanları, ziyaretçileri alışveriş fırsatlarının yanı sıra tasarım ve sanatla buluşturacak. Markaların hem kampanyalar hem de yüzde 70'lere varan indirimlerle müşterilerini karşılayacağı festival, 16 Temmuz Pazar gününe kadar devam edecek.


Kortejle Cebeci Han'a yürüyen İSF'nin destekçileri, esnafın da ilgisini topladı. İstanbulluların ve turistlerin tarihi çarşıya davet edildiği festival boyunca unutulmaya yüz tutmuş meslek erbabıyla genç sanatçıların buluşması sağlanacak. Farklı sergilerin ziyaretçilere açılacağı Kapalıçarşı'da Mamed Caferov akordeon ile müzik ziyafeti verecek, Hasan Pehlivan interaktif grafiti çalışması yapacak.
BİZE ULAŞIN