Bakan Albayrak'tan 4 dilde teşekkür

Bakan Albayrak'tan 4 dilde teşekkür

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak, 22. Dünya Petrol Kongresi'ne katılmak üzere İstanbul'a gelen devlet başkanlarına kendi dillerinde teşekkür etti

  • AA
  • Ekonomi
  • Salı 11.07.2017 00:42

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 22. Dünya Petrol Kongresi için İstanbul'a gelen dört devlet başkanına kendi dillerinde teşekkür etti.

Anadolu Ajansının (AA) Global İletişim Sponsoru olduğu 22. Dünya Petrol Kongresi'nin ilk gününün tamamlanmasının ardından, Albayrak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve Başbakan Binali Yıldırım'a Twitter hesabı üzerinden yayımladığı mesajla teşekkür etti.

Albayrak, kongreye katılmak üzere İstanbul'a gelen Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev için yaptığı paylaşımda Azerice, "Davetimizi kabul edip, kongreye gelerek bizi şereflendiren, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'e teşekkür ediyoruz." ifadesini kullandı.

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic için Sırpça, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov için de Bulgarca teşekkür mesajı paylaşan Albayrak, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama'ya da Arnavutça teşekkür etti.
BİZE ULAŞIN