Darbe sonrası güvenliği artırdık

Darbe sonrası güvenliği artırdık

Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı Kutlu, hain darbe girişimi sonrası, bir daha böyle işgal ya da iletişimde kısmi kesinti olmaması için gerekli önlemlerin artırıldığını söyledi

  • Ekonomi
  • Cuma 14.07.2017
15 Temmuz darbe girişiminde Türk Telekom (TT) binalarının işgal edilmesi sonrası kurum, güvenlik tedbirlerini artırdı. Darbecilerin iletişimi kesmek için bastığı Türk Telekom, aldığı tedbirlerle bu tür saldırılar olsa bile iletişimin devamı için tüm önlemleri aldı. Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı Şükrü Kutlu, "Bundan sonraki süreçte iletişim anlamında Allah korusun buna benzer bir şey daha gerçekleşecek olsa bir sorun ile karşı karşıya kalma ihtimalinin olduğunu düşünmüyoruz" dedi.
Saldırıya uğrayan Ankara Ulus'taki Bölge Müdürlüğü binasında çalışan özel güvenlik görevlileri ile personellerinin kelepçelendiğini ifade eden Kutlu, "Bu saldırıyı önlemek için bölge halkı da çalışanlarımıza destek verdi. Maalesef burada 6 şehit verdik" dedi.

TT HİSSELERİ ZIPLADI
Öte yandan, TT'nin yüzde 55'ine sahip Oger Telecom'un hisse satışı yapacağına dair iddialar şirketin borsadaki değerini artırdı. Türk Telekom hisseleri haberlerin ardından yüzde 3 yükseldi. Borsa İstanbul'un kapanışına doğru kâr satışlarının geldiği şirket hisseleri günü yüzde 2.09 primle 6.35 liradan kapattı. Oger'in hisse satışını gerçekleştirebilmesi için Hazine'nin ve BTK'nın onayı gerekiyor. Hazine'nin hisse satışıyla ilgili onay ya da veto hakkı bulunuyor.

BAŞBAKAN MEVLİDE TELEFONLA BAĞLANDI
Başbakan Binali Yıldırım, TT'nin düzenlediği Mevlid-i Şerif'e telefonla bağlandı. Yıldırım, "Hain darbecilere karşı kahraman Acıbadem halkı ve Türk Telekom çalışanları direndi" dedi.


TT, şehitler için 81 ilden toprak getirerek Acıbadem'de Şehitler Çınarı dikti.
BİZE ULAŞIN