15 Temmuz miladımız oldu

Türkiye’nin hain darbe girişimini halkın iradesi ve siyasi liderlerin duruşuyla bertaraf ettiğini belirten DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, 15 Temmuz’un ülke ve toplum tarihi açısından bir milat olduğunu söyledi

15 Temmuz miladımız oldu
Türkiye'nin 15 Temmuz'da yaşanan menfur darbe girişimiyle büyük bir demokrasi sınavı verdiğini hatırlatan DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, "Halkımızın iradesi ve siyasi liderlerimizin sağlam duruşuyla bertaraf edilen bu hain kalkışma sonrasında da ülkemiz birlik ve beraberlik ruhunu göstermeye devam etti" dedi. Cumhurbaşkanı önderliğinde atılan milli seferberlik adımları doğrultusunda, herkesin üzerine düşeni yaptığını ifade eden Dumankaya, "15 Temmuz sonrası hükümetimizin teşvikleri ile inen faiz oranları, GYODER ve Emlak Konut'un kampanyalarıyla ağustos ve eylülde gayrimenkul sektöründe satışlarda toparlanma sağladı" dedi. Ağustos'tan ekim ayına kadar geçen sürede satış adetlerinde yüzde 40'lara varan büyüme sağlandığının altını çizen Dumankaya, "Aralıkta ise ülke ekonomisi için başlatılan dolar bozdurma kampanyasının konut sektörüne de olumlu yansımalarını gördük" diye konuştu. Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen Türkiye ekonomisinin lokomotifi gayrimenkul sektöründe gerçekleşen düzenlemeler ve kampanyalarla 1 milyon 341 bin 453'lük konut satışıyla 2016 yılında rekor kırdıklarını vurgulayan Dumankaya, 2017 için beklenen konut satış rakamının 1.5 milyon seviyesini geçeceğini söyledi.

Yarınlara inancımız tam
Şirket olarak Türkiye için her şeyi yapmaya hazır olduklarının altını çizen Dumankaya, "Ülkemizin geleceğine güvenimiz tam. Türkiye ekonomisini daha da güçlendirmek ve insanımızın refahı için büyük bir gayretle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Yatırımlarımıza ve özellikle kentsel dönüşüm alanında projelerimize hızla devam edip katma değer kazandırmaya devam edeceğiz" diye konuştu. Dumankaya, "Ülke ve toplum tarihimiz açısından bir milat noktası olan büyük direnişin yıldönümünde vatan toprağı ve milli irade için hayatlarını kaybeden şehitlerimiz rahmetle anıyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN