Seyahatin iptaline de sigorta güvencesi

Seyahatin iptaline de sigorta güvencesi

HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu, seyahat sağlık sigortalarının sağlık harcamalarından tur iptaline kadar birçok farklı riske çok düşük primlerle teminat sağladığını belirtti

  • Ekonomi
  • Salı 19.07.2017
HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu, seyahat sigortası yaptırırken sigortalının ihtiyaçlarını en geniş kapsamda sağlayacak ürünü tercih etmesinin en önemli nokta olduğunu söyledi. Hizmetin yurtiçi ve yurtdışında kesintisiz ve 7/24 ulaşılabilir olması gerektiğinin altını çizen Hancıoğlu, "Seyahat poliçesinin sadece sağlık harcamalarını değil, ülkeye geri dönüş masraflarından kefalet sağlanabilmesine kadar uzanan asistans hizmetlerle tüm seyahat süresini kapsaması gerekir" diye konuştu. Yurtiçi seyahat sigortasının bilinirliğinin, yurtdışı seyahat sağlık sigortasına göre çok daha düşük olduğuna değinen Hancıoğlu, buna karşın, günlük ve uzun süreli olarak organize edilen turlar için teminat sağlanabildiğini kaydetti. Yurtiçi seyahatlerde, yurtdışı seyahat sağlık sigortasına göre çok daha düşük primle poliçe satın alınmasının mümkün olduğunu vurgulayan Hancıoğlu, "Ayrıca her geçen gün önemi artan erken rezervasyon kampanyaları ile tur satın alınmasını takiben yurtiçi seyahat sigortası ve seyahatin iptali teminatı büyük önem arz etmektedir" dedi. Seyahat sigortasının sadece vize başvurusu talebinde istenen bir koşul olarak görülmemesi gerektiğine dikkat çeken Hancıoğlu, seyahat sigortasının birçok riski çok düşük primlerle güvence altına aldığını dile getirdi. Hancıoğlu, sözlerine şöyle devam etti: "Müşteriler ürünü kısa süreli alabileceği gibi, yıllık poliçe alternatifleri de mümkün. Böylece yıl boyunca seyahatlerinde kendilerini güvence altına almış oluyorlar."

ÖĞRENCİ VE ŞOFÖRLERE ÖZEL TEMİNATLAR
HDI Sigorta'nın sunduğu seyahat sigortalarından da bahseden Ceyhan Hancıoğlu şunları söyledi: "Seyahat sigortasının bireysel ürünlerimiz arasında önemli bir yeri var. Temel olarak Yurtiçi, Yurtdışı ve Öğrenci Seyahat Sigortası olmak üzere 3 ürün grubunda dar ve geniş kapsamlı ürünlerimiz bulunuyor. Bunun paralelinde birçok özel proje için çeşitlendirdiğimiz ürünlerimiz mevcut. Öğrenci ve şoförler için uzun süreli teminat sağlayan özel teminat kapsamlarımız bunlar arasındadır. Yurtdışı ve yurtiçi seyahat ürünlerimizde sektörde karşılaşılmayan ve 7/24 geçerli bir teminat da sunuluyor. Buna göre, sigortalının ATM'lerden yaptığı işlemlerde fiziksel soygun olaylarına maruz kalması, zorla para çektirme veya zorla kartlı alışveriş sonucu uğradığı nakit kaybı, ayrıca ATM işlemi sırasında uğranılan fiziksel saldırı sonucu kaybedilen kıymetli evrakın yerine koyulma masrafları temin edilmektedir."
BİZE ULAŞIN