6 ayda 6. proje

Sur Yapı, 175 milyon liralık yatırımla Sancaktepe’de hayata geçirdiği ‘Muhit’ projesini satışa çıkardı. Yıl içinde satışa çıkardığı 6’ncı projede daire fiyatları 279 bin TL’den başlıyor

6 ayda 6. proje

Sur Yapı, dönüşümüne büyük katkı sağladığı Sancaktepe ilçesinde dördüncü projesi olan Muhit'i hayata geçirmek için kolları sıvadı. 40 bin metrekare inşaat alanına sahip proje 217 konut ve 12 ticari alandan oluşuyor. 7 blokta 32 farklı daire tipi seçeneği sunulan Muhit'te daireler 279 bin liradan başlıyor. 175 milyon lira yatırım yapılan proje, Sur Yapı'nın yıl içinde hayata geçirdiği 6'ncı proje oldu.

BÖLGEYE 4'ÜNCÜ PROJE

Sancaktepe bölgesinin gelişiminde önemli bir rol oynadıklarını belirten Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, "Bu yıl içerisindeki altıncı, Anadolu Yakası'nda 19'uncu markalı konut projemize Muhit ile başlıyoruz. Ayrıca Muhit bizim Sancaktepe ilçesindeki dördüncü projemiz. Bölgede bu zamana kadar Adapark, Mahalle İstanbul ve Lavender ile 1700 bağımsız bölümü konut alıcılarıyla buluşturduk" dedi.

ÇOCUKLARA ÖZEL ALAN

Muhit projesini 'Çocuğunuz hayata 1-0 önde başlasın' sloganıyla satışa çıkardıklarını belirten Elmas, "Projemizi tasarlarken çocukların içerisinde keyifle büyüyeceği az katlı insan ölçeğinde bir proje olmasına özen gösterdik. Az katlı mimarisi, geniş iç avlusu ve çocuklar için hazırlanmış kocaman bahçesiyle çocuklu aileler keyifle zaman geçirebilecek" diye konuştu. Sancaktepe'nin son yıllarda yatırımcısına en çok kazandıran ve Anadolu Yakası'nın en çok prim yapan semtlerinin başında geldiğini belirten Altan, "Bölgeye inşa edilen kamu yatırımları ve ulaşım akslarına yakınlık Sancaktepe'nin değerini her geçen gün artırıyor. Sancaktepe, yapılması planlanan günlük hareketinin yaklaşık 100 bin kişi olacağı tahmin edilen 4 bin 100 yatak kapasiteli Türkiye ve Avrupa'nın planlanan en büyük şehir hastanelerinden birine, yapılması planlanan devlet üniversitesine ve yeni Çekmeköy-Sultanbeyli metro hattına ev sahipliği yapıyor" dedi. Planlanan yatırımların tamamlanmasıyla birlikte bölgenin gelecekte daha da gelişeceğinin altını çizen Elmas, "Sancaktepe'nin her geçen gün Anadolu Yakası'nın güzide bir 'Muhit'i kimliğine kavuştuğuna şahit oluyoruz. Bu nedenle Sancaktepe'nin oturumcusuna ve yatırımcısına daha çok kazandıracağını düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN