Depreme karşı güvenli liman: Bodrum

Depreme karşı güvenli liman: Bodrum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki hafta Rönesans Sağlık Yatırım’ın düzenlediği bir toplantıda Bodrum’da yaşanan depremle ilgili “Depremde ciddi bir hasar ortaya çıkmaması alınan tedbirlerin etkili olduğunu göstermiştir.” sözlerine sektör temsilcilerinden destek geldi

  • Ekonomi
  • Çarşamba 26.07.2017 11:23

Bodrum'da uzun yıllardır proje geliştiren Emrağ İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı H. Kadri Amrağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dediği gibi Bodrum'da depremin hemen ardından hayatın Bodrum'da normal seyrine dönmesinin Bodrum'un çok güçlü ve önemli bir merkez olduğunu ortaya koyduğunu söyledi. Depremden kısa süre sonra Bodrum'da hayatın normale döndüğüne dikkat çeken Amrağ, "Bodrum'da yüksek katlı binalar yok. Doğaya uygun ve güçlü yapıları ile Bodrum, depreme karşı güvenli bir liman. Ayrıca büyük markaların da buluşma noktası. Bizde Emrağ İnşaat olarak Bodrum'a yürekten inanan yatırımcılardan biriyiz." dedi. Şimdide Bardakçı Koyu'nda 160 milyon Euro'luk yatırımla Rebis Bodrum projesini devreye aldıklarını hatırlatan Amrağ, "Bu projeyle biz de Bodrum'a bir otel kazandırmış olacağız." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dikkat çektiği tedbirlere Bodrum'daki yatırımcıların uzun süredir önem verdiğini kaydeden Çağdaş Holding İcra Kurulu Üyesi Dağlarca Çağlar ise "Yaşanan deprem sebebiyle Yunan adalarındaki can kayıplarına üzüldük. Bu deprem aynı zamanda Bodrum'da mimari planların, güvenlik tedbirlerinin ne denli önemli olduğunu ortaya koydu. Bodrum'da iş yapanların da yatırımlarını ne denli özenli ve ciddiye alarak gerçekleştirdiğini gösterdi." dedi. Hem Bodrum Belediyesi'nin hem sivil toplum kuruluşlarının hem de Bodrum'a gönül veren diğer bütün paydaşların Bodrum markasının oluşması için yıllardır çalıştığını belirten Çağlar, "Bodrum her yıl yurtiçi ve yurtdışında 30'u aşkın turizm fuarında temsil ediliyor. Yurtdışından Bodrum'a direkt uçuşlar yapılması için çalışmalar yapıldığını biliyoruz. Keza çok ciddi yatırım haberleri duyuyoruz. Biz de Çağdaş Holding olarak 2015'te Bodrum'a ilk Swissotel'i getirmiştik, şimdi ikincisini önümüzdeki sene açıyoruz." dedi.

BODRUM LÜKS MARKALARIN BULUŞMA NOKTASI OLDU

Yaklaşık 2 yıl önce Mandarin Oriental otelin hizmete girdiği Bodrum'da, dünyanın en büyük film yapım şirketlerinden Amerika, Kaliforniya merkezli Paramount Pictures, Paramount Hotels&Resorts ile yaptığı lisans anlaşması sonrasında dünyadaki ilk otelini açtı. Mauritius, Reunion Adaları, Maldivler gibi lokasyonlarda lüks konseptle hizmet veren LUX'ın Avrupa'daki ve Türkiye'deki ilk tesisi LUX Bodrum Resort&Residences Bodrum'a geldi. Hilton, Kempinski, Swissotel gibi yabancı markaların uzun yıllardır hizmet verdiği Bodrum'da, yatırımcıları Türk olan Voyage, Rixos, Titanic gibi lüks hizmet veren markalar da yer alıyor. Tüm bunların yanında gelecek yıldan itibaren hizmet vermeye başlayacak olan birçok otel markası bulunuyor. Banyan Tree, Four Seasons, ikinci Swissotel bunlardan bazıları. Keza Fairmont, Bvlgari, Shangri-La, Ritz Carlton, St. Regis ve Armani gibi markalar da Bodrum'da faaliyete geçmeye hazır oteller için yatırımcılarla görüşme halinde.

BİZE ULAŞIN