Bu toprakların Kale’si 60 yaşında

Bu toprakların Kale’si 60 yaşında
Sanayinin Anadolu'ya yayılmasının öncülerinden olan Kale Grubu, 60. kuruluş yıldönümünü doğduğu topraklar olan Çanakkale'nin Çan ilçesinde düzenlenen törenlerle kutladı. 60 yıldır her sene bir temel atmayı ya da açılış yapmayı gelenek haline getiren Kale Grubu, bu sene de yeni sinterfleks fabrikasının açılışını yaptı.

YATIRIM YAPACAĞIZ
Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, rahmetli İbrahim Bodur liderliğinde 'köklerden göklere' ilham verici bir yolculuğa imza atan Kale Grubu'nun, bundan sonra da ülke sanayisinin geleceğine yatırım yapmayı sürdüreceğini söyledi.

ÜÇ GÜN SÜRDÜ
Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Türk sanayisiinin duayenlerinden Dr. İbrahim Bodur'un, 27 Temmuz 1957'de temellerini attığı Kale Grubu'nun 60'ıncı kuruluş Yıldönümü ve geleneksel seramik bayramı, üç gün süren törenlerle kutlandı. Kale Grubu'nun temellerinin atıldığı Çanakkale'nin Çan ilçesindeki fabrikalarında yapılan törenlere, yurtiçinde farklı illerden çok sayıda iş ortağı ve bayinin yanı sıra dünyanın farklı ülkelerinden 63 yabancı iş ortağı katılım sağladı.

30 MİLYON LİRALIK YATIRIM
Kale'nin 30 milyon liralık yatırımı ikinci sinterfleks fabrikasının açılışı yapıldı. Gruba 120X360 cm ebadında ince karo üretme kabiliyeti kazandıran bu yatırım, sinterflex üretim kapasitesini ikiye katladı ve 69 kişiye ilave istihdam sağladı. Törenlerde Kale Grubu'na 5 yıl ila 60 yıl arasında hizmet etmiş çalışanlar ve bayiler kıdem ödüllerini alırken bu sene, Kale Grubu'na 25 yıl ve üstü emek veren 33 kişiye plaket verildi.
BİZE ULAŞIN