1.2 milyar lirayı Anadolu’ya yatırdı

Artaş İnşaat, Avrupa Konutları markasını Anadolu’ya taşıdı. 1.2 milyar liralık yatırımla hayata geçirilecek Avrupa Konutları Yamanevler projesinde daha satışa çıkmadan 158 konut satıldı

1.2 milyar lirayı Anadolu’ya yatırdı
Avrupa Konutları markasını İstanbul'un Anadolu yakasına taşıyan Artaş İnşaat, Ümraniye Yamanevler'de dev bir projeyi hayata geçirmek için kolları sıvadı. Avrupa Konutları Yamanevler projesi 11 blokta 1.672 konut, 2 ofis bloku ve 38 ticari üniteden oluşuyor. İlk etapta 600 konutun satışının yapılacağı projede fiyatlar 484 bin liradan başlıyor. En düşük metrekare birim fiyatı ise 6 bin 400 lira olarak uygulanıyor. Proje ayrıca bölgedeki sanayi alanının dönüşümüyle birlikte yüzde 1 KDV avantajına da sahip. Ön talep döneminde 158 daire için sözleşmeler imzaladıklarını belirten Artaş İnşaat ve Avrupa Konutları Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, çeşitli bütçeler için ödeme seçenekleri de oluşturduklarını söyledi. Çetinsaya, "Yüzde 30'u peşin ödenmesi durumunda 36 aya kadar senet imkânı sunuyoruz. Ayrıca peşin ve banka kredili alımlarda yüzde 10 indirim yapıyoruz" dedi. 2020 model proje Süleyman Çetinsaya, "Projemiz 2020 model. Bu bölgenin en nitelikli projesi olarak öne çıkacak. Hiçbir proje 'satış olmaz' diye Ağustos ayında lansmana çıkmaz. Biz kendimize ve markamıza güveniyoruz" diye konuştu.
Çetinsaya, Avrupa Konutları Yamanevler projesini eylül ayında Dubai'de yapılacak dünyanın önemli gayrimenkul fuarlarından olan Cityscape'te de görücüye çıkaracaklarını söyledi. 472 bin metrekare inşaat alanına sahip Avrupa Konutları Yamanevler projesinin Alemdağ Caddesi'ne cephesi olacağını belirten Süleyman Çetinsaya, ayrıca projenin çeşitli ulaşım seçeneklerine yakınlığıyla da dikkat çekeceğini dile getirdi.

YÜZDE 50 ORTAKLIK
Projenin bulunduğu alanda Ümran Boru fabrikasının yer aldığını anlatan Çetinsaya, firmayla yüzde 50-50 ortaklık yaptıklarını söyledi. Oryataş Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Buğdaycı ise Ümran Boru'yu Akçakoca'ya taşıdıkları bilgisini verdi.
BİZE ULAŞIN