Ölümsüzlüğe 3 yıl kaldı

Yeni XC60, güvenlik özellikleriyle Volvo Cars’ı 2020 vizyonuna bir adım daha yaklaştırdı. Marka, 3 yıl içinde ölümlü kazaları sıfırlamayı hedefliyor

Ölümsüzlüğe 3 yıl kaldı

Volvo'nun dokuz yıl önce piyasaya sunduğu ve dünyada bir milyon adet satan XC60 modeli yenilendi. Volvo'nun toplam küresel satışlarının yüzde 30'unu oluşturan XC60, markanın yeni dönem dönüşüm planının da en önemli temsilcisi olarak öne çıkıyor. Yenilenen XC60'ın bugüne kadar üretilen en güvenli otomobillerden biri olduğunu söyleyen Volvo Cars Turkey Genel Müdürü Sabri Sözen, XC60'ın gelişmiş güvenlik özellikleriyle Volvo Cars'ın 2020 vizyonuna bir adım daha yaklaştıklarını kaydetti. XC60'ta Volvo Cars'ın yeni dönem teknolojileri arasında yer alan ve otomobiller, yayalar, büyük hayvanlarla olan çarpışmaları engellemeye yardımcı olan City Safety sistemine güvenlikte çığır açacak üç yeni özelliğin eklendiğini anlatan Sözen, şöyle konuştu: "Çarpışma uyarı ve otomatik frenleme sistemimizin, arkadan çarpma kazalarını, önemli ölçüde azalttığını gördük. XC60'a direksiyon destek ve yardım sistemlerini de ekleyerek kaçınılabilir çarpışmaları azaltmada ileriye doğru bir adım daha atıyoruz. Bu da bizi 2020'de yeni nesil bir Volvo otomobil içerisinde hiçbir ciddi yaralanmanın olmaması ve hiç kimsenin hayatını kaybetmemesi yönündeki vizyonumuza adım adım yaklaştırıyor."

GÜVENLİKTE DEVRİM YARATACAK
City Safety'ye eklenen bu yeni özellikler Sözen'e göre Volvo Cars'ın global dünyada önemli bir temsilcisi olduğu otonom sürüşle ilgili de önemli gelişmeler olarak yorumlanıyor.

EKİMDE YOLLARA ÇIKACAK
Yeni XC60 190 bg gücünde D4 AWD motor seçeneğiyle satışa sunulacak. Ardından; 320 bg güç ve 400 Nm çekiş üreten T6 AWD otomatik, 254 bg T5 AWD otomatik, 235 bg D5 AWD otomatik motor seçenekleri eklenecek. Fiyatlar 350 bin TL'den başlıyor.

BİZE ULAŞIN