Mesleki beceri için istihdam hamlesi

Mesleki beceri için istihdam hamlesi
Sanayide "ara eleman" ihtiyacı mesleki ve teknik eğitim okulları ile karşılanacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nca hazırlanan istihdam stratejisi raporunun önemli bir ayağını da işgücü piyasasında mesleki ve teknik eğitim alanında yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri oluşturdu. İstihdam edilmede mesleki beceri kazanmanın önemine dikkat çekilirken, atılacak adımlar da belirlendi. Öncelikle genel ve mesleki eğitimin kalitesi ile etkinliği ile teknik eğitim müfredatında uygulamanın payı artırılacak.

ÖZELE NAKİT DESTEĞİ SAĞLANACAK
Mesleki ve teknik eğitim veren özel okullar desteklenecek. Yenilerinin açılması amacıyla özel sektör, finansal olarak teşvik edilecek. Mesleki ve teknik eğitim öğretmenlerinin periyodik olarak sanayi sektöründe güncelleme eğitimlerine katılmalarına yönelik uygulamalar yaygınlaştırılacak.

4 BİN 900 ÖĞRETMEN ATANDI
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), özür grubundan iller arası ataması gerçekleşmeyen 4 bin 900 öğretmenin atamasını, eşlerinin bulunduğu illere yaptı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın imzasıyla atanan öğretmenlerin kararnameleri, bugün itibarıyla illere gönderilecek.
BİZE ULAŞIN