TURKCELL İMSAKİYE
TURKCELL İLE RAMAZAN

Eminönü Avrupa’ya ihracatta hız kesmiyor

Eminönü çok uzun yıllardır dünya ticaretinin de merkezi sayılan bölgelerinden. Burada bulunan binlerce toptancı firma son yıllarda yaşanan dünya genelindeki global krize rağmen Avrupa ülkelerine ihracat yapmaya devam ediyor

Eminönü Avrupa’ya ihracatta hız kesmiyor

Birçok sektörden farklı firmaya sahip Eminönü özellikle tekstil konusunda vazgeçilmez noktaların başlarında yer alıyor. Kumaş, iç giyim, hazır giyim gibi alanlarda binlerce firmanın para kazandığı Eminönü'nde son aylarda gerçekleşen Avrupa ülkelerine yönelik ihracat, buradaki insanlarda yeni ekmek kapıları açıyor.

EŞARP ÇEŞİTLERİ ARTIYOR

Tekstilin önemli kollarından biri olan eşarp, son yıllarda aksesuar olarak çok tercih edilmeye başlandı. Ülkemizde ve dünyada kadınların baş aksesuarı olan eşarpların kaliteleri ve çeşitleri her yıl artış göstermekte.

Türkiye diğer iç giyim ve konfeksiyonda olduğu gibi bu konuda da lider ülkelerden biri olarak ilk sıralarda yer alıyor.'' Altın Eşarp'' firmasının önemli markalarından '' Silk Home'' markası Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinin en çok talep ettikleri markaların başında geliyor.

"EMİNÖNÜ GLOBAL BİR BÖLGE OLDUĞU İÇİN..."

''Altın Eşarp'' markasından sonra iş hacmini arttırıp'' Silk Home'' markasını kuran Erkan Yazıcı konu ile alakalı şunları söyledi:

"Özellikle İngiltere başta olmak üzere Fransa, Almanya, Hollanda, İran, Fas, İsrail, Endonezya, Lübnan ve diğer orta doğu ülkelerine ağırlıklı ihracatımız mevcut. Senede 1 milyon parça mal üretimimiz var. Bence Eşarp üretimi için bu ciddi bir rakam. Eşarp firmalarının bir çoğu yaz ve kış sezonu için eşarp tasarımları yapıyorlar biz ise her hafta yeni tasarımlar yaptığımız için alıcı kitlemiz çok daha yüksek oluyor. Bu durum bizim en büyük avantaj sağladığımız konulardan bir tanesidir. Bunun yanı sıra Eminönü global bir bölge olduğu için her an dünyanın yeni bir ülkesinden gelen ve mal almak isteyen biri ile karşılaşabiliyorsunuz. Buda yurtdışına ihracatta size çok büyük avantaj sağlıyor.

Kurmaya hazırlandığımız yeni fabrikamızla çok daha fazla mal üretme hedefindeyiz. Yaklaşık 15 milyon dolara mal olacak fabrikamız için fizibilite çalışmalarımız hızlı bir şekilde devem ediyor. Önümüzdeki yıl inşaatına başlayacağımız fabrikamızla beraber istihdam yaratma hedefimiz var. Bu sayede bir çok insanı iş sahibi yapabileceğiz."

BİZE ULAŞIN