Hedef 81 ilde 10 bin kadın girişimci

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Çam, kadın istihdamını artırmak için girişimcilik derslerine başlayacaklarını belirterek, “81 ilde ilk başta 10 bin kadın girişimci hedefliyoruz” dedi

Hedef 81 ilde 10 bin kadın girişimci
AK Parti kadın istihdamı için atağa kalktı. AK Parti Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, Güneydoğu Anadolu Bölgesi başta olmak üzere Türkiye genelinde kadınlara yönelik girişimcilik dersleri verdiklerini belirterek, "İş kadınlarımızı da bölgeye götürmek istiyoruz. İş potansiyellerini paylaşacakları bir çalışma gezisi planlıyoruz" dedi. Çam, AK Parti olarak kadın girişimcilere yönelik projeleri anlattı. Kalkınma Ajansı ile proje döngüsü eğitimi verdiklerini belirten Çam, amaçlarının kadınların hibelerden yararlanmalarını sağlamak olduğunu ifade etti.

ÖZEL LOGO HAZIRLANIYOR
Çam, "Kadınlara yeni iş alanları açabilirsek ekonomik anlamda kazanımlarımız artmış, ekonomimiz daha da büyümüş olur. KOSGEB ile birlikte yürüttüğümüz kadın girişimcilik eğitimi için 81 ilden ilk etapta 10 bin kadın girişimciyi oluşturmayı amaçladık" dedi. Özel logo çalışmalarının olduğunu ifade eden Çam, "Eğitim sonrası sertifikalarını alan kadın girişimcilerin işyerlerine tasarladığımız bu logoyu asacağız, açılışlarını birlikte gerçekleştireceğiz. Kadın girişimciliğini istihdam edilen değil, istihdam eden, iş alanları oluşturan ve yanlarında kadın çalışanların olduğu bir şekle dönüştürmek istiyoruz" diye konuştu. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki kadınlara da girişimcilik dersleri verdiklerini belirten Çam, batıdaki iş kadınlarını bölgeye götürmek istediklerini söyledi.
BİZE ULAŞIN