Ünlü modacı Hakan Akkaya web’ten dünyaya açılıyor

New York Moda Haftası’nda defile yapan Hakan Akkaya, kendi ismiyle kurduğu internet sitesiyle dünyaya açıldı. Site ekim ayında faaliyete geçiyor

Ünlü modacı Hakan Akkaya web’ten dünyaya açılıyor
Victoria Beckham, Tommy Hilfiger, Ralph Laurent, Vera Wang gibi dünya devlerinin koleksiyonlarının sergilediği New York Moda Haftası'nda 'Freedom' (Özgürlük) adlı koleksiyonuyla defile yapan ilk Türk olan Hakan Akkaya, e-ticarete atıldı. 2 milyon dolarlık yatırımla hakanakkaya.com isimli site kuran Akkaya, kendi imzasını taşıyan ürünleri site üzerinden satışa sunacak. Hem Türkiye hem Amerika'da aynı anda ekim ayında faaliyete geçecek olan sitede, kadın-erkek koleksiyonlarının yanı sıra parfüm, ayakkabı ve aksesuvarlar yer alacak. Koleksiyonunun her kesime hitap etmesini hedeflediğini aktaran Hakan Akkaya, "Sitede abiyeleri sipariş üzerinden alacağız ve fiyatlar buna göre şekillenecek. Herkese hitap eden fiyatlarla tasarımlar da sunacağız. Mesela takım elbiseler bin ila 2 bin 500, gömlekler 200 ile 450 TL arasında olacak. Kalem elbiseler ise 700 ila bin 500 TL arasında olacak" dedi.

YÜZDE 100 TÜRK KUMAŞI
Tüm ürünleri kendisinin tasarlayacağını belirten Akkaya, üretimin Türkiye'de yapılacağını aktardı. Aksesuvardan kumaşa kadar her şeyde yüzde 100 Türk ürünü kullandığının altını çizen Akkaya, "Türk vatandaşı olarak ülkeme borcumu böyle ödüyorum" diye konuştu.

Yabancılardan yatırım teklifi
Akkaya, Amerika'daki defile sonrası yabancı yatırımcının ilgisini çektiğini belirtti. Mağazalaşma için uluslararası fonlarla görüşme halinde olduğunu aktaran Akkaya, "Ortadoğu ve ABD'den iki fon geldi. Avrupa'dan da büyük bir şirket teklif sundu" dedi. Geniş kapsamllı bir mağazalaşma hedefi olduğunu da söyleyen Akkaya, "Türkiye, Amerika ve Avrupa'da başlangıç için 15 mağaza açmayı planlıyorum. Hedefim 20 yılda 100 mağaza" dedi.

Yöneticilerimiz yüksek vizyonlu
Türkiye'de bugüne kadar dünya markası çıkarılmamasından şikayet edildiğini ancak destek verilmediğini anlatan Akkaya, "Son çıkarılan tasarım tebliği ile artık tasarımcının hakları ve desteği var. Cumhurbaşkanımız bu konuda çok vizyoner bir isim" dedi. Ekonomi Bakanlığı'ndan tasarım desteği aldığını anlatan Akkaya, "Maddi destekten öte beni manevi olarak desteklediklerini hissettirmeleri çok değerli" diye konuştu.

?Nicki Minaj'ı giydirecek
ABD'deki ilk defile sonrası dünyaca ünlü isimlerin stil görüşmeleri yaptıklarını aktaran Akkaya, "Amerikalı dünyaca ünlü rapçi Nicki Minaj'ın baş stilisti benimle çalışmak istediğini söyledi. İmzaları attık. Nicki Minaj'ı giydireceğim" dedi.
BİZE ULAŞIN