Azure devlerin gözdesi oldu

Azure devlerin gözdesi oldu
Türk firması Azure Grup, savaş nedeniyle Irak ve Suriye gibi ülkelere giremeyen dünya devlerinin can simidi oldu. Birçok batılı şirket terör nedeniyle bu ülkelere ticaret ve nakliyatı durdurunca 16 ülkede hizmet veren Azure, teslimatları yaparak ticaretin sürdürülmesini sağladı. Azure Grup Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Gül, 41 yıldır Ortadoğu ülkelerinde lojistik ve kargo sektöründe ilklere imza attıklarını ve savaşa rağmen faaliyetlerini sürdürdüklerini belirtti. Gül, "1982'de faaliyete başladığımız Irak'a motorkurye sistemini biz götürdük. Suriye'de de 1979'dan bu yana faaliyetteyiz. Savaş ve teröre rağmen iyi ilişkilerimiz faaliyetlerimize de yansıyor" dedi.

KAPIDAN KAPIYA TESLİMAT YAPIYOR
Türkiye'de kapıdan kapıya teslimatı başlatan ilk şirket olacakları belirten Erkan Gül, "Yurtdışında adresten adrese bireysel ve kurumsal teslimat yapan bir Türk şirketi yok. Bu anlamda da ilk olduk. Bu girişim sayesinde Türk taşımacılık sektörünü bir adım öteye taşıdık" diye konuştu. Çin'den başlayarak Gürcistan ve Türkiye üzerinden İngiltere'ye kadar gidecek İpekyolu Demiryolu Projesi için de Azure Grup hazırlıklarını tamamladı. Erkan Gül, proje ile ulaştırma trafiğinde yeni bir sürece girileceğini belirterek, "Hem Kars'ta hem de İstanbul Anadolu Yakası'nda 50 milyon dolarlık yatırımla 2 aktarma istasyonu kuruyoruz. Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerine bizim üzerimizden yoğun bir ticaret akışı olacak. Türkiye'ye geçecek 45 milyar dolarlık pastanın yüzde 40'ına Azure Grup olarak talibiz" dedi.

KATAR'LA ORTAK FON KURDU
Azure Grup olarak Katar'ın en büyük 5 ailesinden biriyle Katar Doha merkezli AzureMana adlı yeni bir şirket ve yatırım fonu da kurdukları bilgisini veren Erkan Gül, "Şu an bu fon aracılığı ile 5 milyar dolarlık bir Katar sermayesi ile iki ülke arasında çok yoğun bir ticari birliği başlatmış bulunuyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN