Türk Telekom göremeyenler için tabloları konuşturdu

Türk Telekom göremeyenler için tabloları konuşturdu
Türk Telekom'un, sosyal sorumluluk projesi Telefon Kütüphanesi kapsamında hazırladığı, Türkiye'nin görme engellilere y��nelik ilk betimlemeli resim sergisi 'Tablolar Konuşuyor' önceki gün gerçekleşen gala gecesiyle İstanbul'da kapılarını açtı. Türk Telekom CEO'su Dr. Paul Doany'nin ev sahipliğinde gerçekleşen açılışta, ünlü isimler tarafından seslendirilen 20 ünlü tablo sergilendi.

BAKAN DA SESLENDİRDİ
'Tablolar Konuşuyor' projesine medya, sanat ve siyaset dünyasından isimler de sesleriyle destek verdi. Bu isimler arasında yer alan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Gentile Bellini'nin Londra'daki Ulusal Galeri'de sergilenen Fatih Sultan Mehmet tablosunu seslendirdi. Projede Haluk Bilginer, Mustafa Sandal, Arda Türkmen, Cem Öğretir, Şeref Oğuz ve Arzum Onan gibi isimler de seslendirme yaptı.

DÜNYAYA ÖRNEK OLDU
Türk Telekom'un CEO'su Paul Doany, teknolojinin insanların hayatında yarattığı olumlu etkiye değinerek, internet sayesinde ulaşılabilirliğin kolaylaştığını söyledi. Doany, "Birleşmiş Milletler (BM) Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri'ne sağladığı katkıdan ötürü BM tarafından da tüm dünyaya örnek olarak gösterilen Telefon Kütüphanesi projemizi, bugün bir adım daha öteye taşıyoruz" dedi.

'Tablolar Konuşuyor' sergisi, birçok ünlü eseri bir araya getirdi. Bellini'nin Fatih Sultan Mehmet tablosundan Hoca Ali Rıza'nın İftar Sofrası'na toplam 20 eser, sesli betimlemeli olarak görme engelliler için sergileniyor. Sergi 17 Eylül'e kadar Uniq İstanbul'da ücretsiz ziyaret edilebilecek.
BİZE ULAŞIN