Lansman öncesi yüzde 20’si satıldı

Özyurtlar ve Bahaş İnşaat, Meydan Ardıçlı projesi için el sıkıştı. 545 milyon TL yatırımla hayata geçen proje 2019’da teslim edilecek. Projenin yüzde 20’si lansman öncesi satıldı

Lansman öncesi yüzde 20’si satıldı
Özyurtlar ve Bahaş İnşaat ortak proje geliştirmek için düğmeye bastı. Esenyurt ve Bahçeşehir'in ortasında, 67 bin metrekarede alanda, 230 bin metrekare kapalı alanı olacak 'Meydan Ardıçlı' projesinde 27 blok yer alacak. Projede konut ve alışveriş merkezinin yanı sıra kamuya açık iki de meydan yer alacak. 545 milyon TL yatırım 2019'un son çeyreğinde teslim edilmesi planlanan projede 1.683 konut ve 121 ticari ünite bulunacak. Özyurtlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, arazi sahibi oldukları için rekabetçi bir fiyatla satışlara başladıklarını söyledi. Özyurt, "Projede metrekare satış fiyatları 3-4 bin lira arasında değişiyor. İstanbul'da arsa fiyatları artıyor. Eğer arazi sahibi olmasaydık biz de bu fiyata satış yapamazdık. 45 günde projemizin yüzde 20'sini sattık ve bunun yüzde 30'unu da yabancıya yaptık. Piyasada giydirilmiş fiyat üzerinden kampanya yapılıyor ama alıcı artık bilinçli. Biz gerçekçi fiyatla satışa çıkıp isteyen alıcıya şirket bünyesinde 60 aya kadar vade yapıyoruz" dedi.

İKİ TANE MEYDAN
Projede kamuya açık iki meydanın yer alacağını belirten Özyurt, "Arsa sorunu nedeniyle çoğu projede meydan yapılamıyor. Biz projemizde biri 7, diğeri 5 bin metrekare iki meydan yapıyoruz. Bu alanlar kamuya açık olacak" diye konuştu. Esenyurt ve Bahçeşehir'in ortasında yer alan proje için 545 milyon TL yatırım yaptıklarını aktaran Özyurt, projede daire büyüklüklerinin 41 ila 228 metrekare arasında değiştiğini kaydetti.

LOKASYON AVANTAJI VAR
Bahaş Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdüssamet Bahadır ise lokasyona vurgu yaparak, projenin Ardıçlı Evleri'ne komşu olduğunu bildirdi. Proje içinden metronun geçtiğini anlatan Bahadır, "Ev sahipleri hayatın dinamik temposunu yaşarken, evlerinden uzaklaşmadan günlük ihtiyaçlarını karşılayabilecekler" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN