Akzirve Cityscape’e Topkapı’yla katılacak

Bu yılki Cityscape Fuarı’na Strada projesiyle katılan Akzirve Gayrimenkul, gelecek yılki fuar için şimdiden planlarını yapmaya başladı. Akzirve CEO’su İbrahim Maasfeh, “Gelecek yıl Topkapı projesiyle yine fuardayız” dedi

Akzirve Cityscape’e Topkapı’yla katılacak
Türkiye'de 25 yıldır konut projeleri üreten Akzirve, Türkiye'de ve bölgede ses getirecek bir projeyle Cityscape Fuarı'na katılmayı planlıyor. Yabancıların Türkiye'deki konut projelerinin ilgisinin, ülkenin istikrar ve güven adası olarak görmelerinden kaynaklandığını söyleyen Akzirve CEO'su İbrahim Maasfeh, bu nedenle Dubai'deki Cityscape Fuarı'na katılacaklarını söyledi. Maasfeh, SABAH'ın fuar ve sektörle ilgili sorularını yanıtladı.
Her yıl katılımın yoğun olduğu fuarda bu yıl az katılım olması dikkat çekti. Bu durumu neye bağlıyorsunuz?
Son üç fuarı baz alırsak kademeli olarak bir düşüş olduğunu görüyoruz. Ancak biz bunun konjonktürel olduğunu düşünüyoruz. Dönem içerisinde dalgalanmalar olsa da önemli olan, bölgede uzun yıllar içerisinde tesis ettiğimiz yerimizin korunması ve geliştirilmesi için temsilin kesintisiz olarak devam etmesidir. Biz de bu yönde hareket ederek şu anda birinci etabı satışta olan ve Ekim-Kasım döneminde ikinci etap satışlarına başlamayı planladığımız Strada Bahçeşehir projemizle yer almayı uygun gördük.
Önümüzdeki sene katılmayı planlıyor musunuz?
Gayrimenkul sektörümüz için Cityscape Fuarı global yatırım şirketleri ve fonlarla dünyanın sayılı geliştiricilerinin katılması bakımından çok önemli uluslararası sektörel etkinliklerden birisi. Özellikle yabancı yatırımcılarla iletişim kurulması ve yeni bağlantılar için çok kıymetli bir platform. Diğer taraftan bölgede sahip olduğu istikrarlı konumuyla, Türkiye özellikle komşu ülkeler ve bölgeler düşünüldüğünde gerçek anlamda bir cazibe merkezi. Dolayısıyla Türkiye'ye bu derece fazla yoğun ilgi varken, yeni pazarlar keşfetmek ve yatırımcıları ikna etmek için Cityscape gibi temas noktalarını fırsat olarak görüp, iyi değerlendirmek çok önemli. Akzirve olarak 2018 yılı içerisinde lansmanını yapacağımız ve satışına başlayacağımız, gerek Türkiye'de, gerekse bölgemizde ses getirecek olan Topkapı projemize başlayacağımızı düşündüğümüzde bir sonraki fuara katılım konusu gündemimizin önemli başlıkları içerisinde yer alıyor. Diğer taraftan Cityscape ve benzeri platformlar sektörümüzün geldiği noktayı göstermek güzel ülkemizi tanıtmak, temsil etmek için de önem taşıyor.
Yabancıların Türkiye'ye bakışını değerlendirebilir misiniz?
Ülkemizde her alanda gerçekleşen önemli atılımlar herkesin dikkatini çekiyor. Özellikle körfez bölgesinde Türkiye çok dikkatle takip ediliyor. Ülkemizdeki bir seçimi, bir gelişmeyi kendi ülkelerindeki bir olay gibi yakından takip ediyorlar. Yatırımcılar Türkiye'yi istikrarlı ve güvenli bir liman olarak görüyorlar. Ve daha önceki dönemlerin tersine artık daha çok kalıcı olmak için geliyorlar. Türkiye'yi gerek ticari, gerekse sosyal anlamda ikinci vatanları olarak benimsiyorlar. Son dönemde özellikle gayrimenkul sahip olma konusunda sağlanan kolaylıkların 2017 yılının ilk 6 ayında yabancılara satışları nasıl olumlu anlamda etkilediğini hep birlikte gördük. Bu tür kolaylıklar diğer ülkelerde daha da geniş kapsamlı olarak uygulanıyor. Dolayısıyla eğer bu alan desteklenir ve yönetmelik, uygulama anlamındaki eksiklikler de hızla tamamlanırsa ülkemizin çok büyük bir potansiyele sahip olduğunu daha net göreceğiz.
BİZE ULAŞIN