Kamuya açık alanda güvenliği buluttan alın

Kamuya açık alanda güvenliği buluttan alın
Müşterilerin ücretsiz internet cenneti olan restoran ve kafeler kanun karşısında savunmasız kalabiliyor. Aslında her restoran, kafe, hatta evlerde bile basit güvenlik problemini çözecek yazılımlar var. İzmir'de filizlenen LOKI girişimi tüketicilere kullanıcı ve grup bazlı yönetim, anti virus, güvenlik duvarı, 5651 sayılı kanuna uygun yasal loglama ve entegre VPN hizmeti sunuyor. 2016 itibariyle geliştirilmeye başlanan LOKI'nin ilk versiyonunu İzmir Teknopark bünyesinde bulunan Classboom Kuluçka Merkezi ve girişimleri kullanmaya başladı.

BULUT TABANLI GÜVENLİK
LOKI aldığı yatırımla ürünlerinin ilk serilerini tamamlayarak ilk etapta 50 noktada hizmet vermeyi planlıyor. Güvenlik hizmetini bulut tabanlı bir servisle çözen LOKI, güvenlik probleminin çözümü için geliştirdiği basit çözümle dikkat çekiyor. LOKI ile kullanıcılar, teknik bir kişiye ihtiyaç duymadan bulundukları yerdeki internet hizmetini basit bir arayüzle güvenli hale getirebiliyor, ağ trafiğini rahatça tanımlayabiliyor. LOKI'nin hedef müşterilerini kafe, restoran, ofis, ve paylaşımlı alanlar gibi KOBİ'ler ile kurumsal şirketlerin şubeleri oluşturuyor. Gittiğiniz restoran ve kafelerde Hackquarters Hızlandırma Programı girişimlerinden LOKI bulut tabanıyla kafe, restoran, ofis ve evlerdeki internet güvenliğini kolayca çözmeyi hedefliyor.

100 BİN DOLARLIK YATI RIM ALDI
Ahmet Polat ve Sercan Tarakçıoğlu'nun kurucu ortakları olduğu ve internet üzerinden gelecek tehditleri engellemek üzere İzmir'de Türk mühendisler tarafından geliştirilen LOKI Haziran ayında 100 bin dolar yatırım aldı. Yatırımı yapan melek yatırımcılar arasında Alican Apa, Emre Apa, Melih Apa , Mete Buyurgan, Sait Kayahan, Namık Kural, Hale Umul ve Sacit Sungu bulunuyor.
BİZE ULAŞIN