Muhalefet Ulusoy’a karşı birleşti

Aralık ayında yapılacak TÜRSAB seçimlerinde, muhalefet Başaran Ulusoy’a karşı birleşti. Muhalifler, Bağlıkaya’nın başkanlığında seçime gidecek

Muhalefet Ulusoy’a karşı birleşti
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği'nde (TÜRSAB) her iki yılda bir yapılan başkanlık yarışına sayılı günler kala adaylık açıklamaları gelmeye başladı. Aralık ayında yapılacak olan seçime, TÜRSAB'ta 20 yılı aşkın başkanlık yapan Başaran Ulusoy, önceki gün adaylığını koyduğunu açıkladı. İki yıl önceki seçimlerde adaylığını koyan Firuz Bağlıkaya, bu yıl başkanlık için şansını yine deneyecek. TÜRSAB'ın eski Güney Marmara Bölge Başkanı Hasan Erdem de adaylığını açıklayan bir diğer isim oldu. Önceki seçimlerde aday olan Emin Çakmak henüz resmen açıklama yapmasa da kulislerde yarışa hazırlandığı konuşuluyor. Edinilen bilgilere göre bu seçimde Firuz Bağlıkaya, Hasan Erdem ve Emin Çakmak'ın içinde yer aldığı muhalefet kanadının Başaran Ulusoy'a karşı birleşecek. Firuz Bağlıkaya'nın başkanlığında toplanacak olan muhalefet, Başaran Ulusoy'a karşı yarışacak. Hatırlanacağı üzere önceki seçimde Başaran Ulusoy bin 600, muhalefet ise 2 bin 200 oy almıştı. Ancak muhalefet birleşme yoluna gitmediği için seçimlerin galibi Ulusoy olmuştu.

HURSAD DA DESTEKLEMİŞTİ
TÜRSAB ile uzun zamandır sorun yaşayan Hac-Umre Seyahat Acenteleri Derneği de (HURSAD) geçen ay muhalefet adayı Firuz Bağlıkaya'yı destekleyeceğini açıkladı. Var olan sorunların mevcut TÜRSAB yönetimi ile çözülemediğini belirten HURSAD, "20 yıl daha beklememek için TÜRSAB genel seçimlerinde Firuz Bağlıkaya ile beraber hareket edeceğiz" açıklamasını yaptı.
Ulusoy: Görevimi çok iyi yapıyorum
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy "Genel kurul öncesi farklı düşüncede olan, birbiri ile kavga eden isimler benim sayemde birleşiyor" dedi. "Görevimi çok iyi yapıyorum" diyen Ulusoy, başkanlığa yeniden aday olacağını açıkladı.
BİZE ULAŞIN