Turkcell’e insanlık ödülü

BM’nin sürdürülebilirlik platformu UN Global Compact, dünyanın 10 özel liderini seçti. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu da 10 isim arasına girdi

Turkcell’e insanlık ödülü
Birleşmiş Milletler'in (BM) yoksulluğu ortadan kaldırmaya ve tüm insanların barış ve refah içinde yaşamasını sağlamaya yönelik başlattığı sürdürülebilirlik platformu UN Global Compact, bu yıl da kalkınma hedeflerine en çok destek olan dünyanın 10 özel sektör liderini belirledi. 10 isimden biri, Turkcell'in Suriyeli mültecilere yönelik hizmetleri ve desteklerinden dolayı Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu oldu. Terzioğlu, 'Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri' öncüsü seçildi.

ENTEGRASYONU SAĞLIYOR
Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça, Suriye'den göç edenlere destek olmak için çeşitli projeler geliştirdiklerini söyledi. Akça, "Bugün Türkiye'de misafir ettiğimiz 3 milyonu aşkın Suriyeli kardeşimizin dil öğrenimi başta olmak üzere sosyal çevreye entegrasyonunu sağlamaya yönelik her türlü ihtiyacı gidermek için hayata geçirdiğimiz projelerde, her bir Turkcell çalışanının gayreti, alın teri ve emeği var" dedi. Kaan Terzioğlu da, 'Merhaba umut' uygulamasıyla bu ödülü aldıklarını belirterek, şunları söyledi: "Suriyeli misafirlerimiz için akıllı telefon yaşamsal açıdan en güçlü araç. Bağlantı ve dijital servislerimizle, bu güçlü araçtan sağladıkları faydayı artırıyor ve hayatlarını kolaylaştırmaya çalışıyoruz."

3 MİLYON SURİYELİYE DİL DESTEĞİ
"Merhaba Umut" mobil uygulaması, Türkiye'de yaşayan 3 milyondan fazla Suriyeli mültecinin karşı karşıya kaldığı iletişim duvarını kaldırarak hayatı kolaylaştırmayı amaçlıyor. Tüm operatörlerin Suriyeli müşterilerine hizmet veren ve dünyada bir ilk olan uygulama sayesinde, anadili Arapça olan kullanıcılar, Türkçede en çok kullanılan kelime ve ifadeleri hem sesli hem de yazılı olarak öğrenebiliyor.
BİZE ULAŞIN