Yalova global markaların radarında

Osmangazi Köprüsü ile dikkatleri üzerine çeken Yalova, global markaların radarına girdi. Şehirde 400 milyon $’lık yatırımla KentPlus Yalova’yı hayata geçiren Emay Grup, Hilton ile görüşmelere başladı

Yalova global markaların radarında
Son dönemde Arap turistin gözdesi haline gelen Yalova, Türkiye'nin önde gelen turizm kentleri arasına girmeye hazırlanıyor. Osmangazi Köprüsü'nün açılışıyla yerli-yabancı yatırımcı için değerini daha da artıran şehir, uluslararası yatırımcıların da radarına girdi. Geçen yıl 400 milyon dolarlık yatırımla 'KentPlus Yalova Wellness SPA Resort'u hayata geçiren Emay Grup, otel, konut, sağlık merkezi ve AVM konseptli karma projesinin otel işletmesi için Hilton Grubu ile görüşmelere başladı. KentPlus Yalova projesiyle bir turizm kenti yaratmayı hedeflediklerini belirten Emay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Çağlar, "Projemizle turizmde 4 mevsim talep yaratmayı hedefliyoruz" dedi. Otel yatırımının işletmesi için uluslararası yatırımcılarla görüştüklerini aktaran Çağlar, Hilton Grup ile flört halinde olduklarını belirtti. Çağlar, "Projede 4 ve 5 yıldızlı 500 yatak kapasiteli, üç farklı otel olacak. Her birinin dünya markası tarafından işletilmesini planlıyoruz. Görüşmelerimiz devam ediyor" diye konuştu. Projeyle Yalova'daki turist profilinin de çeşitleneceğini anlatan Çağlar, üst segment turisti çekeceklerini aktardı.

FİZİK TEDAVİ DE YAPILACAK
383 bin 500 metrekare alan üzerine konumlanan projeyle özgün bir destinasyon yaratmayı hedeflediklerini belirten Çağlar, şunları anlattı: "Projemizde termal suyun sağladığı imkânlarla oluşturulan ayrı bir sağlık merkezi de bulunuyor. Fizik tedavi, rehabilitasyon merkezi ve termal havuzların bulunacağı sağlık merkezinde dünya literatüründe yer alan terapi ve tedaviler de uygulanacak."
BİZE ULAŞIN