Dolar ne kadar? (27 Eylül 2017)

ABD Başkanı Donald Trump'ın vergi indirim paketi tasarısını açıklayacak olması ve Fed Başkanı Janet Yellen'ın dün akşamki açıklamaları doları destekledi. Dolar/TL yeni günde 3.54-3.55 seviyelerinde dalgalanıyor

Dolar ne kadar? (27 Eylül 2017)

Fed Başkanı Yellen dün merakla beklenen konuşmasında düşük enflasyonun geçici olduğunu belirtti. Yellen enflasyon konusunda belirsizliklerin olduğu bir ortamda faizi kademeli olarak artırmanın en uygun politika olduğunu dile getirdi. Konuşmanın ardından dolar yükselişini sürdürdü.

Kuzey Irak'taki referandum sonrası gelişmeler de piyasalar için önemli risk faktörü olarak kalmaya devam ediyor.

HSBC Portföy Yönetimi'nden İbrahim Aksoy sabah yolladığı bir notta dolardaki değer kazanma eğilimi ve Türkiye'ye özgü jeopolitik risklerin sürmesiyle kurda 3.55 direncinin kırılabileceğini belirterek "Böyle bir durumda 200 günlük hareketli ortalama olan 3.5920 seviyesi gündeme gelebilir. Dolarda küresel değer kazancının devam etmesi durumunda yabancı yatırımcıların yüksek faizden yararlanmak için daha düşük seviyelerden Dövize döndükleri lira pozisyonlarını kapatması hareketin hızlı olmasına neden olabilir." değerlendirmesine yer verdi.

Yurt içinde bugün Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Orta Vadeli Program'ı açıklayacak. ABD'de ise dayanıklı mal siparişleri ve bekleyen konut satış verileri izlenecek.

BİZE ULAŞIN