1 milyar TL yatırdı, İstanbul nüfusunun 2 katını ağırladı

1 milyar TL yatırdı, İstanbul nüfusunun 2 katını ağırladı
CanPark Gayrimenkul Yatırım Ümraniye'de inşa ettiği CanPark karma projesi kapsamında geçtiğimiz ay hizmete giren Hilton Garden Inn 1 milyar liralık yatırımla hayata geçirildi. 4 yıl önce açılan ve 40 milyon ziyaretçiyi ağırlayan CanPark AVM Ümraniye'nin yanı sıra, Hilton Inn Ümraniye'de yılda yerli ve yabancı 200 binin üzerinde turisti ağırlamayı hedefliyor.

4.500 KİŞİLİK İSTİHDAM
Yıldızı parlayan İstanbul Finans Merkezi ve Ümraniye'ye CanPark AVM projesiyle prestij kazandırdıklarını vurgulayan CanPark Yatırım Holding ve CanPark Gayrimenkul Yatırım ve Canovate Holding Yönetim Kurulu Başkanı Can Gür, şunları söyledi: "CanPark AVM ve Hilton Garden Inn Ümraniye CanPark karma projemize ortaklarımızla beraber, 1 milyar TL'nin üzerinde yatırım gerçekleştirdik. Bu yatırımımız ile doğrudan ve dolaylı 4.500 kişiye istihdam sağlayarak, Ümraniye ilçemize ve ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmaktayız."

700 MİLYON LİRALIK TİCARET
Can Gür, Türkiye'de alışveriş merkezi kiralanabilir alan ve ciro oranlarının durgun seyrederken, CanPark'ın her geçen yıl yaz tatillerine rağmen doluluk oranlarını katlayarak artırdığının altını çizdi. Gür, "En önemli felsefemiz olan kiracı memnuniyeti de aynı oranda artış göstermektedir. Metro istasyonunun tam üzerinde tasarlanmış 150 markayı barındıran AVM'miz ve Hilton Garden Inn Ümraniye CanPark otelimizle konaklama, alışveriş keyfini bir arada sunan CanPark karma projemizin, yıllık cirosu ve ticaret hacmi 700 milyon TL'yi aşıyor" dedi.

TURİST KONFORU ARTIYOR
Can Gür, CanPark'a, yerli ve yabancı daha fazla misafir ve özellikle turist çekerek, Ümraniye'ye ve ülke ekonomisine katkıda bulunmayı sürdüreceklerini kaydetti. Can Gür, projenin üç köprünün merkezinde bulunması, her üç havalimanına hem karayolu hem de metro direkt bağlantısıyla ulaşım açısından tam orta noktasında olması özellikleri ile bölgenin ziyaretçi ve turist konforunu artırdığını ifade etti.
BİZE ULAŞIN