Oryapark İstanbul’da yaşam başladı

Oryapark İstanbul’da yaşam başladı
Oryataş'ın, 1960'tan bu yana Ümraniye'de hizmet veren Ümran Boru arazisinde hayata geçirdiği Oryapark İstanbul'da nisanda yaşam başladı. Proje, bölgede bulunan üniversite ve hastaneler sebebiyle çok sayıda doktor, öğretim üyesi ve aynı zamanda uluslararası şirketlerde çalışan beyaz yakalılara ev sahipliği yapmaya başladı. Oryataş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Buğdaycı, Oryapark İstanbul'un, Ümran Boru arazisinin Küçüksu Caddesi'nde yer alan bölümünde gerçekleştirdiği çok fonksiyonlu yaşam projesi olduğunun altını çizdi. Buğdaycı, "Bölgenin beş yıldızlı ilk iş oteli Crowne Plaza ile birlikte ofis bloku, marketten eczaneye kadar farkı mağazalar, farklı konseptlerde kafe, restaurantları içinde bulunduran alışveriş caddesi ve Oryapark Residence ile kimliğinin gerektirdiği konfor ve hizmetleri sakinlerine sunuyor" diye konuştu.

YÜZDE 50 PRİM YAPTI
Buğdaycı, lansman döneminde metrekare fiyatlarının 4 bin 900 lira seviyesinde olduğunu belirterek, "Yaşamın başlamasıyla konutların metrekare fiyatları 7 bin 300 liraya yükseldi. Ev alanlar yüzde 50 kazandı" şeklinde konuştu. Projenin son etabı olan Residence B blokunu bu ay satışa açacaklarını ve talep toplamaya başladıklarını anlatan Buğdaycı, "1+1 den 4+1 e kadar farklı tipte dairelerin yanı sıra çalışma odalı 1+1'lere de yer verildi. Satışa özel sadece yüzde 5 peşinat ve Oryataş finansmanı ile kira öder gibi daire sahibi olma imkanı ve çok özel fırsatlar sunacak olan bir kampanya planlıyoruz" dedi.

ARTAŞ'LA ORTAK PROJE
Mehmet Buğdaycı, Ümran Boru'nun fabrikasındaki üretimi martta sonlandırdıklarını belirterek, "Şehrin içinde kalan ağır sanayi tesisimizi, 25 milyon dolarlık ek yatırımla Akçakoca'daki tesisimize taşıdık. Alemdağ Caddesi ve Tem'e cepheli yaklaşık 80 dönümlük bu arazide Artaş İnşaat ile ortak aynı zamanda kentsel dönüşüm projesi de olan 500 bin metrekarelik inşaat alanı üzerinde Yamanevler projesini geliştiriyoruz" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN