Kimse durduk yere vergi artışı açıklamıyor

Vergideki artışlara rağmen, otomobil satışlarına dikkat çeken Toyota CEO’su Bozkurt, “Ülkeyi, zor zamanlarda aile gibi düşünün. Bu geminin yürümesi gerek” dedi

Kimse durduk yere vergi artışı açıklamıyor
Toyota Türkiye CEO'su Ali Haydar Bozkurt, Motorlu Taşıtlar Vergisi'ne (MTV) getirileceği açıklanan yüzde 40'lık artışı değerlendirirken, "Hayatın dinamikleri, ekonominin gerekleri var. Kimse durduk yere vergi artışı açıklamıyor. Mevcut durumu doğru okuyacağız, bu geminin yürümesi gerekiyor" dedi. Lexus'un Adana'da düzenlenen tanıtım toplantısında soruları yanıtlayan Ali Haydar Bozkurt, kendilerinin yasaları takip etmekle mükellef olduğunu kaydetti.

BU GEMİNİN YÜRÜMESİ GEREK
Bozkurt, "Çıktıktan sonraki hali neyse herkes buna uyacaktır. Büyük artışların olduğu dönemler oldu. Fakat hâlâ 1 milyon otomobil satışına doğru gidiyorsak, yeni duruma da adapte oluruz" diye konuştu.
"Ben çocukken, 'benzin şu kadar olursa bir daha araca binmeyeceğim' diyen insanlar vardı" değerlendirmesinde bulunan Bozkurt, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ancak o oranları çoktan geçti hâlâ biniyoruz. İstiyoruz ki enflasyon olmasın, zam olmasın ancak hayatın dinamikleri, ekonominin gerekleri var. Kimse durduk yere vergi artışı açıklamıyor. Sayın Bakan da açıklama yaparken, 'savunma sanayindeki bazı ihtiyaçlar için' dedi. Zor zamanlarda aile gibi düşünün ülkeyi, kendimize dönüyoruz. İçinden geçtiğimiz süreç güllük gülistanlık değil. Bu geminin yürümesi gerekiyor. İş dünyası da böyle bakıyor, vatandaşta."
BİZE ULAŞIN