Akfen’in ‘Loft’u yurtdışına açılıyor

Akfen’in ‘Loft’u yurtdışına açılıyor

‘Loft’ markasıyla İstanbul, Ankara ve Bodrum’da toplam 1 milyar 250 milyon liralık yatırım yapan Akfen İnşaat, markayı taşımak için ABD ve Frankfurt’u radarına aldı

?Akfen Holding çatısı altında bulunan Akfen İnşaat, hayata geçirdiği şehir hastaneleri, öğrenci yurtları, endüstriyel tesisler ve ofis binalarının yanı sıra konut sektöründeki yatırımlarını da genişletme kararı aldı. Şimdiye kadar 'Loft' markasıyla 3 konut projesinde 650 milyon liralık yatırımı hayata geçiren şirket, yapımına devam ettiği Bulvar Loft ve Bodrum Loft projelerinin tamamlanmasıyla bu rakamı 1 milyar 250 milyon liraya çıkaracak. Loft markasını Brexit sonrası Avrupa'nın finans merkezi olacak Frankfurt ve ABD'ye de taşımayı hedefleyen Akfen İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı Selim Akın, yatırım anlamında ABD'nin konut satış fiyatları ve bunun geri dönüş hızı bakımından her dönem cazibesini koruduğunu ifade etti. İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılmaya karar vermesinin gayrimenkul sektöründe farklı bir akıma neden olduğunu belirten Akın, "Brexit kararı sonrasında Londra'nın Avrupa Birliği dışındaki bir bölgede kalacak olmasıyla finans şehri gücünü kaybedeceğini düşünüyorum. Londra'nın yerini Frankfurt'un alacak olması şimdiden yatırım anlamında fırsat oluşturuyor" ifadelerini kullandı.

KâR KAMPANYASI BAŞLATTI
Akfen İnşaat, Bulvar Loft projesinden 361 bin liradan başlayan fiyatlardan konut alanlara 48 ay vade farksız ödeme seçeneğinin yanısıra 2019'un başına kadar yüzde 21'lik kâr elde etme fırsatı sunduğunu da duyurdu. Akın, "Yarın konut satın alan, bugün satın alandan daha ucuza alamayacak" dedi.

ANKARA HİKâYESİ ŞİMDİ BAŞLIYOR
İstanbul'un gayrimenkulde doygunluk noktasına geldiğini, Ankara'nın ise yeni gelişim bölgesi olduğunu belirten Akın, "2017'nin ilk 7 ayında yüzde 12.5 artışla 84 bin 788 konut satılan Ankara, bu alanda lider oldu. İstanbul'da ise artış oranı yüzde 2.5 ile sınırlı kaldı. Yabancıya satış anlamında da yüzde 24'lük büyüme gerçekleşti. Hepsini toplayınca gayrimenkulde başkent Ankara'nın hikâyesi şimdi başlıyor" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN