Heyecanla beklenen TOKİ kura sonuçları belli oluyor! - 2017 TOKİ çekiliş sonuçları kazanan isimler

Eylül ayında yapılan başvuruların sona ermesinin ardından TOKİ kura çekilişi heyecanı başladı. Binlerce kişi ev sahibi olma ümidi ile ''TOKİ kura çekilişi ne zaman yapılacak'' sorusunun yanıtı arıyor. Yapılan açıklamaya göre ise TOKİ kura çekilişinin yapılacağı tarih belli oldu. Peki TOKİ Kayaşehir kura çekimi sonuçları ne zaman belli olacak? 4 Ekim Çarşamba TOKİ kura sonuçları sabah.com.tr'de olacak...

Heyecanla beklenen TOKİ kura sonuçları belli oluyor! - 2017 TOKİ çekiliş sonuçları kazanan isimler
TOKİ tarafından yapılan duyurunun ardından binlerce kişi Eylül ayı içerisinde ev sahibi olmak için başvuruda bulundu. Konut sahibi olmak isteyenler şimdi ise TOKİ kura çekilişini beklemeye başladı. ''TOKİ kura çekiliş ne zaman yapılacak'' sorusunun cevabı heyecanla beklenirken resmi açıklamada geldi. Peki TOKİ kura çekilişi ne zaman yapılacak ve sonuçları ne zaman açıklanacak? 4 Ekim Çarşamba TOKİ Kayaşehir kura çekilişi sonuçları sabah.com.tr'de olacak.

İŞTE KAZANAN İSİMLER LİSTESİNDEN BAZILARI - RESME TIKLA
TOKİ KURA ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Konut kuralarının 04 Ekim 2017 tarihinde noter huzurunda yapılacağını belirten TOKİ Başkanı Ergün Turan, TOKİ'nin www.toki.gov.tr adresi ile Halk Bankası'nın İstanbul'daki tüm şubelerinden başvuru koşullarının ayrıntılı olarak temin edilebileceğini kaydetti.

Satılacak konutların satış işlemleri yüzde 25 peşinat bedeli 120 ay vade ve yüzde 40 peşinat bedeli ile 144 ay vade seçenekleri ile gerçekleştirilecek. Satılacak konutların satış bedelleri 144 bin 755 TL'den başlıyor. En düşük konut taksiti ise aylık 603 TL.

TOKİ KURA ÇEKİLİŞİ HEYECANI

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından İstanbul Kayaşehir'de mahalle konseptiyle inşa edilen bin 892 konutun kurası yarın ve perşembe günü çekilecek.

TOKİ Başkanı Ergün Turan, yaptığı yazılı açıklamada, İstanbul Kayaşehir'de kurası gerçekleştirilecek bin 892 konut için başvuruların 5-20 Eylül tarihleri arasında alındığını belirtti.

Orta gelir katmanı için satışa sundukları bin 892 sosyal konuta 39 bin 179 başvuru geldiğini aktaran Turan, kura çekimlerinin İstanbul Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde yarın saat 10.00'da başlayacağını bildirdi.

Turan, yarın 2+1 konutların, perşembe günü ise önce 3+1 konutların, sonrasında ise 1+1 tipi konutların kura çekilişlerinin gerçekleşecektirileceğini ifade etti.

Piyasa koşullarında ev sahibi olması güç olan dar ve orta gelirli vatandaşlar için yıllardır "bir dost eli" yaklaşımıyla hizmetlerini sürdürdüklerini vurgulayan Turan, "TOKİ olarak toplumumuzun tüm kesimlerini kucaklayan bir anlayışla hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Dar ve orta gelir grubundaki vatandaşlarımıza dönük konut ve sosyal yaşam alanlarımızın inşası sürerken, özel kontenjan ayırdığımız başta şehit yakını ve gazilerimiz olmak üzere konut ihtiyacı olan vatandaşlarımızı TOKİ çatısı altında yuva sahibi yapmaya çalışıyoruz. Engelli vatandaşlarımız ve emeklilerimize sunduğumuz avantajlar ve özel kontenjan uygulamasını da aynı hassasiyetle sürdürüyoruz." ifadesini kullandı.

144 BİN TL'DEN 477 BİN TL'YE KADAR...

Orta gelir katmanı için ürettiğimiz bin 892 sosyal konutun yapımı önemli bir seviyeye ulaştı; satış için gerekli koşullar oluştu. Bu nedenle, İstanbullulara bu müjdeyi verme ve satışı başlatma kararı aldık. Konutlarımız farklı kesimlerin ihtiyaç ve alım gücüne hitap edecek şekilde minimum maliyet ile bütçelendi. Dolayısıyla vatandaşlarımız, en düşük 144 bin TL'den başlayacak en yüksek 477 bin TL arasında, imkanları ölçüsünde istedikleri konutlara başvuruda bulunabilecekler" açıklamasında bulundu.

İstanbul Kayaşehir'de satışa sunulan bin 892 konutun 'mahalle konsepti' ile geliştirilmiş semt kültürünü barındırdığını vurgulayan Turan, "Hepimizin aradığı; bu topraklara ait olan, farklı gelir gruplarının aynı semtte buluşabildiği; semt sakinlerinin, esnafın iç içe olduğu, 'mahalle kültürü' kavramında vücut bulan, dayanışmayla mutlu olacağımız sosyal yaşam alanlarıdır. Kayaşehir'de satışa sunduğumuz projemizde de mahalle kültürü yaşayacak. Bu projede, içinden cadde geçen, etrafında tek katlı dükkanların, bisiklet yollarının, spor alanlarının, caminin ve çarşının olduğu; büyük bir meydana açılan, meydanda kafe ve restoranların bulunduğu bir mahalle konsepti yer alıyor. 0-5 yaş okul öncesi çocuk grubundan üniversite gençliğine, kadınlardan erkeklere, tüm nüfus profillerine dönük sosyal ihtiyaçları düşündük" açıklamasında bulundu.

BAŞVURU ŞARTLARI

Başvuru yapacak vatandaşlarının hiç konut sahibi olmaması gerektiğini vurgulayan Turan, "Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız başvurularını üç kategoride gerçekleştirecek. Bu kategoriler, şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimlerini, en az yüzde 40 engelli vatandaşları ve diğer alıcı adayı vatandaşlarımızı kapsıyor. Başvuruda bulunacak kişilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları ve İstanbul'da en geç 31 Aralık 2015 tarihinden itibaren kesintisiz ikamet ediyor olması gerekiyor. Ayrıca kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulünün olmaması, daha önce TOKİ'den konut satın almamış veya konut kredisi kullanmamış olması ve 18 yaşını doldurmuş olması ile bütün bunları belgelemiş olmaları gerekiyor. Ayrıca, başvuru sahipleri satışa sunduğumuz projeler kapsamında yer alan konut tiplerinden sadece birisi için başvuru yapabileceklerdir" ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN