Cumhurbaşkanı ilk sinyalini verdi MTV zammı makul seviyeye inecek

Cumhurbaşkanı ilk sinyalini verdi MTV zammı makul seviyeye inecek
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, yüzde 40'lık MTV zammıyla ilgili açıklamalarının ardından hükümet harekete geçti. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, rakamın makul bir seviyeye çekileceğini açıkladı.

ERDOĞAN AÇIKLADI
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önceki akşam TBMM'nin yeni yasama yılı resepsiyonunda gündeme getirdiği ve zammın düşürüleceği sinyalini verdiği açıklamanın ardından, konu dün Bakanlar Kurulu'nda gündeme geldi. Çankaya Köşkü'nde Başbakan Binali Yıldırım'ın başkanlığında gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu'nun ardından basın toplantısı düzenleyen Hükümet Sözcüsü Bozdağ, şöyle konuştu: "Cumhurbaşkanımızın dün (önceki gün) Meclis resepsiyonunda yaptığı bir değerlendirme oldu. Netice olarak, Bakanlar Kurulu'muz Motorlu Taşıtlar Vergisi'nin kanun tasarısında öngörülen rakamdan aşağı, makul bir rakama çekilmesi hususunda bir karara vardı."

GÖREV AĞBAL'DA
"Bu konuda Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal Bey'e görev verdi. Naci Bey bu konu ile ilgili gerekli çalışmaları bitirdikten sonra ne kadar aşağı çekileceğini açıklayacak ve konu Plan Bütçe Komisyonu müzakeresi sırasında yapılan o iyileştirmeye göre revize edilecektir."
BİZE ULAŞIN