Akyazı sahilinde çalışmalar tamamlandı

Akyazı sahilinde çalışmalar tamamlandı
Ordu'nun en önemli vitrinlerinden olan Altınordu ilçesi Akyazı plaj mevkisinde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar, kente ayrı bir güzellik kattı. Gece gündüz aralıksız yürütülen çalışmalar sonrasında ortaya çıkan modern görünüm vatandaşların büyük beğenisini kazandı.

CAZİBE MERKEZİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Altınordu'da Vali Konağı ile Soya Kavşağı arasındaki 4.5 km'lik güzergâh üzerinde yapılan çalışmaların tamamlandığını belirterek, vatandaşlara modern bir yaşam alanı sunduklarını söyledi. Sosyal hayatı canlanan bölgenin adeta bir cazibe merkezi hâline geldiğini ifade eden Başkan Yılmaz, "Sahil kesiminde yaptığımız çalışmalar, bölgemizi çok önemli bir sosyal yaşam alanı hâline getirdi. Vali Konağı ile Soya Kavşağı arasındaki 4.5 km'lik güzergâh boyunca gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, altyapıyı tamamen yenileyerek yollarımızı sıcak asfaltla buluşturduk. Yol kenarlarında yürüyüş, koşu ve bisiklet yolları ile akıllı bisiklet istasyonları oluşturduk. Peyzaj düzenlemelerinin ardından, otopark sorununu da çözdüğümüz Altınordu sahilimiz adeta bir cazibe merkezi hâline geldi" dedi.

BÜYÜK DÖNÜŞÜM
Hayata geçirdikleri projeler ile geleceğin Ordu'sunu inşa ettiklerine vurgu yapan Başkan Enver Yılmaz, "Büyükşehir Belediyesi olarak, vatandaşlarımızla birlikte geleceğin Ordu'sunu inşa etmek için çalışıyoruz. Yeni aydınlatmaları, kaldırımları ve sıcak asfaltıyla Altınordu sahilimizde tam bir değişim ve dönüşüm gerçekleştirdik" diye konuştu. Sahil bandında bulunan yürüyüş, koşu ve bisiklet yolu kenarına araç park edilmesine yasak getirdiklerini kaydeden Başkan Yılmaz, bölgede bazı noktalarda otopark oluşturup özellikle engelli ve çocuklar için sahil şeridinde tehlike arz eden araç parkı sorununa da kalıcı çözüm ürettiklerini ifade etti.
BİZE ULAŞIN