Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'ten son dakika MTV açıklaması

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'ten son dakika MTV açıklaması

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Motorlu Taşıtlar Vergisine yüzde 40'lık zamla ilgili "İnanıyorum ki kısa süre içerisinde nasıl bir düzenleme olacak bu açıklanacak" dedi.

  • Ekonomi
  • Perşembe 05.10.2017 10:27

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, katıldığı televizyon programında MTV hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Şimşek, "İnanıyorum ki kısa süre içerisinde nasıl bir düzenleme olacak bu açıklanacak" ifadelerini kullandı.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek açıklamasında şunları kaydetti:

İnanıyorum ki kısa süre içerisinde nasıl bir düzenleme olacak bu açıklanacak. Hiçbir hükümet durup dururken vergileri artırmaz. Önümüzdeki sene sadece savunma harcamalarımız Milli Savunma Bakanlığı'na aktarılacak terörle mücadele için muhtemelen 17-18 milyar liralık ilave bir harcama yapacak. İki seçeneğimiz var ya daha çok borçlanacağız biz bir tercih yaptık kamu ilave harcamalarını sağlıklı vergi gelirleriyle yapalım dedik. MTV'den gelecek gelir 2 milyar civarı. Bize hesap sorulacak ve biz de hesabını vereceğiz. Bizim petrol gelirimiz yok milletten topladığımızı millete hizmet olarak yatırım olarak sunuyoruz. İlave silah sistemleri gündemde.

BİZE ULAŞIN