Kristal Elma’da ana tema ‘yaratıcılık’

Kristal Elma Festivali ‘yaratıcılık’ temasıyla başladı. Yerli ve yabancı konuşmacılarının katılacağı etkinlikte 3 ayrı ödül töreni yapılacak

Kristal Elma’da ana tema ‘yaratıcılık’
İstanbul'da bu yıl 5'incisi düzenlenen SABAH Gazetesi, atv ve aHaber'in destek verdiği ana teması "İnsanlık için Yaratıcılık" ve "Yaratıcılık Bulaşıcıdır" olan Kristal Elma Festivali'nin açılışı dün yapıldı. Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nil Bağcıoğlu, "Bilimden sanata, iş dünyasından akademik dünyaya, her alanda yaratıcılığa ihtiyacımız var" dedi. Bağcıoğlu, festivalin 90'ı aşkın yerli ve yabancı konuşmacısı, 15 atölye çalışmasının yanı sıra belgesel ve filmlerden oluşan seçkisiyle katılımcılara unutulmaz anlar yaşatmayı hedeflediğini söyledi.

6 AYRI FİLM GÖSTERİMİ YAPILACAK
Festivalin marka, medya, reklam ve tüm yaratıcı endüstri mensuplarını buluşturduğunu belirten Bağcıoğlu, "Festivalde alanında uzman birçok konuşmacı, 15 atölye çalışması, 6 ayrı film ile 32 saatlik sinema gösterimi, 3 ayrı ödül töreni ve 32 saat canlı müzik gibi birçok etkinlik yer alacak" diye konuştu. Festivalin 5. yılını, yarışmanın da 29. yılını kutladıklarını bildiren Bağcıoğlu, "Bir STK'nın bunca yıl etkinlik yapması ciddi bir başarıdır" dedi. Dünyanın en etkili 100 ismi arasında yer alan Bollywood oyuncusu Aamir Khan, mültecilere kendi tasarladığı çadıra dönüşen ceketleri bağışlayan moda tasarımcısı Angela Luna ile çatışmaların sona erdirilmesinde kadınların ve kız çocuklarının eğitiminin kilit rol üstlendiğini savunan İtalyan gazeteci Rula Jebrael de festivalde konuşmacı olarak yer alıyor.

YARIŞMADAN KAZANDIĞINI BAĞIŞLAYACAK
Kristal Elma Festivali'ne katılan Hintli oyuncu, yönetmen ve yapımcı Aamir Khan, 14 Ekim'de atv'de yayınlanacak "Kim Milyoner Olmak İster?" yarışmasına katılacağını ve kazandığı ödülü Türkiye'deki bir hayır kuruluşuna bağışlayacağını söyledi. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın davetlisi olarak yeni filmi 'Secret Superstar'ın tanıtımı amacıyla Türkiye'ye gelen Khan, Turkuvaz Medya Grubu'nun Kurumsal İletişim Direktörü Fecir Alptekin'in sorularını cevapladı. Khan, insanlarla bağ kurabilme yeteneğinin hayattaki en büyük başarısı olduğunu, en önemli şeyin de diğer insanlara umut verebilmek olduğunu belirterek, "Herkesin umuda ihtiyacı var. Umut, herkesin hayatı için çok önemli. Umudumuz yoksa başarımız da yok demek" dedi.
BİZE ULAŞIN