MÜSİAD’dan dönüşüm vizyonu

MÜSİAD’ın iki yılda bir düzenlediği Vizyoner Sektörler Zirvesi 3 bin kişilik katılımla yarın başlıyor. Enerji, savunma ve teknoloji sektörlerinin irdeleneceği zirvenin ana teması dönüşüm olacak

MÜSİAD’dan dönüşüm vizyonu
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) iki yılda bir düzenlediği MÜSİAD Vizyoner Sektörler Zirvesi, 11-12 Ekim 2017 tarihleri arasında İstanbul Wow Convention Center'da gerçekleştirilecek. Dünyanın en hızlı gelişen ülkelerinden biri olan Türkiye için bir yol haritası niteliğinde olan Vizyoner'17 Sektörler Zirvesi'ne; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ile iş dünyasından önemli isimler katılacak.

3 BİN KİŞİ KATILACAK
İkincisinin gerçekleştirileceği MÜSİAD Vizyoner'17 Sektörler Zirvesi'nin ana temasını, gelecekte var olmanın en önemli unsuru olarak karşımıza çıkan 'dönüşüm' kavramı oluşturuyor. MÜSİAD Sektör Kurulları Komisyonu Başkanı ve Vizyoner'17 İcra Kurulu Başkanı Bayram Şenocak, "Dönüşen Dünyada Yeni Türkiye temasıyla gerçekleştireceğimiz zirvede, beş alan belirledik. Dünyada sürekli yenilikler oluyor. Ekonomide, siyaset ve ticari alanda dönüşüm yaşanıyor. Biz de Türkiye olarak nerede olduğumuzu belirleyelim ve ona göre adım atalım diye düşündük" dedi.

BAŞARILAR ZİRVEDE
Alanında uzman kişileri ve başarılı olmuş örnekleri seçtiklerini de belirten Şenocak, "Enerji sektörü önemli bir alan. Buradaki yenilikler çok hızlı. Başarısını ispat etmiş olan bakanımız Berat Albayrak konuşmacı olacak. Bu alandaki dönüşümü bize anlatacak. Savunma sanayii bir diğer önemli alan. Orada da artık alan yerine ihraç eden bir konuma geldik. Selçuk Bayraktar bize yerli İHA'larda kazanılan başarıları anlatacak. Geçmişte kontrolü başkasında olan ve bize istenildiği zaman verilen bilgilerin yerine artık kendi İHA'mızı üretir hale geldik" şeklinde konuştu.

ÖNEMLİ SORULARA CEVAP ARANACAK
Türkiye'nin geleceğinin inşasında Vizyoner'17'nin önemi nedir?
Türkiye dönüşümü nasıl sağlamalı
Dönüşümün etkileri neler olacak?
Gençlerin Türkiye'deki dönüşüme katkısı nasıl olmalı?
Vizyoner'17'nin ekonomik iş birliğine katkıları nelerdir?
MÜSİAD Sektör Kurulları Komisyonu olarak ne gibi faaliyetler yapıyor?

DÖNÜŞÜMÜN TEMELİ SAĞLAM OLMALI
Şenocak ayrıca dönüşüm yaşanırken aslında özdeğerlerini kaybetmemesi gerektiğini vurguladı ve ekledi: "Temelleri sağlam atılmış bir dönüşüme ihtiyacımız var." Etkinlikte 'Niçin Dönüşüm', 'Nasıl Dönüşüm', 'Ne'ye Dönüşüm' ve 'Türkiye'nin Dönüşümü' ana başlıklarında görüşler sunulacak.
BİZE ULAŞIN