Elbirliğiyle daha fazla kesime iş üreteceğiz

Elbirliğiyle daha fazla kesime iş üreteceğiz

  • Ekonomi
  • Çarşamba 11.10.2017
Elbirliği Sistemi'ni Anadolu'daki yardımlaşma ve dayanışma üzerine kurduklarını belirten Emin Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün, "İmeceden yola çıktığımız bu sistem sayesinde birçok insanın ev ve araba hayallerinin gerçekleşmesini sağladık. İnsanların birbirlerine yardım ederek, tamamen faizsiz, fazla para ödemeden daha uygun fiyatlara ev sahibi olmalarının önünü açtık. 100 binin üzerinde teslimatımızla, çeyrek asırdan fazla bir zamandır müşterilerimize hizmet veriyoruz" diye konuştu. Türkiye'deki işsizliğin basit yöntemlerle önlenebileceğine işaret eden Emin Üstün, Eminevim'in temelinde olan imece sistemi ile pek çok alanda başarılı olunabileceğiniiddia etti. Ülkemizin eğitimli insanlara ihtiyacı olduğunu dile getiren Üstün, "Bu kişilerin işadamlarıyla birlikte hareket ederek, projeler üretmesi gerekiyor" dedi.

5 TRAKTÖRLE İŞ YAPILIR
Üstün, şöyle devam etti: "Bizim organizasyon eksiğimiz var. Bunun için de öncelikli olarak eğitimli insanlara ihtiyacımız var. Bu kişilerin işadamlarıyla projeler üretmesi lazım. 1.000 traktör ile yapılacak işi 5 tane traktörle yapmak mümkün. Az sayıda daha güçlü teknik donanım ve daha profesyonel kişiyle çoklu çalışmalar yapabiliriz. Sorunlarımızı iyi bir organizasyonla aşabiliriz."

'VATANDAŞLARA İŞ VE AŞ ÜRETECEĞİZ'
Devlet in vatandaşlara çok büyük destekler sunduğunu anlatan Üstün, "Devletimiz esnafımıza kredi desteği veriyor. Bu krediler, toplumun önünü açıyor. Bu durumun daha fazla gelişmesi için elbirliği sisteminde bunu uygulamaya çalışıyoruz. Sistemi tarımda ve enerjide uyguladık. Konut ve inşaatta da uygulayacağız. Elbirliği yapmak suretiyle daha fazla kesime iş üretmek istiyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN