Gökçelik’ten 50 milyonluk yatırım

Gökçelik A.Ş, toplam 50 milyon TL’lik yatırımla kurduğu yeni fabrikası ile depo sistemleri üretimini seri hale getirdi. Üretim kapasitesini yılda 100 bin tona çıkardı

Gökçelik’ten 50 milyonluk yatırım
Rafın olduğu her yerde sloganı ile raf sektöründeki başarısını katlayarak sürdüren Gökçelik A.Ş., Gökçelik Depo Sistemleri (GDS) markası ile raf sistemleri konusunda seri üretime geçti. Teknolojiyi yakından takip eden Gökçelik A.Ş, toplamda 30 bin metrekare kapalı alanda 50 milyon TL'lik yatırım ile 4 fabrikada son teknoloji ile üretim yapıyor. Gökçelik, 4'ncü fabrikasında Endüstri 4.0 hedefiyle otomasyon ve bilgi işlem teknolojileriyle depo sistemlerinde çözüm üretmeye devam etmeyi hedefliyor.

TEKNOLOJİ TAKİPÇİSİ
GDS markası ile Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi'nde 10 bin metrekarelik alanda depo sistemleri seri üretim hattını hayata geçirdiklerini ifade eden Gökçelik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Aras, "Yeni yatırımımız ile kapasitemizi en az yüzde 30 arttırdık. İnandığımız değerlerimizi, tecrübe, teknoloji ve kalite ile birleştirip, 50'den fazla ülkeye çözümler üretmeye devam ediyoruz. Market ekipmanları ürettiğimiz fabrikamız ayrı, ahşap mağaza dekorasyonları ürettiğimiz fabrikamız ayrı, özel ve pratik ürünleri ürettiğimiz fabrikamızı ise ayrı ayrı makineleştirerek mümkün olduğu kadar yeni teknolojiler kullandık. Yeni çıkan teknolojileri ise sürekli takip ediyoruz" dedi. Aras, "Endüstri 4.0'a geçiş yaptığımız bu fabrikamızın yatırımlarını tamamladık. Eskiden üç dakikada bir travers üretirken şimdi dakikada 7 travers üretebilir hale geldik. Yılda 15 ila 20 bin ton olan sac işleme kapasitemizi 100 bin tona çıkardık. En az 5 saatte boya rengi değiştirirken şimdi 10 dakikada boya değiştirebilen bir teknolojiye sahip olduk" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN