Yüzde 8’in üzerinde büyüyeceğiz

Ekonomide canlanmanın çok ciddi seviyelere ulaştığını gözlemlediklerini söyleyen Garanti Bankası Genel Müdürü Fuat Erbil, “Araştırma birimimizin üçüncü çeyrek büyüme tahmini yüzde 8’in üzerinde” dedi

Yüzde 8’in üzerinde büyüyeceğiz
Bankaların KGF ve sonrasındaki dönemde gördükleri canlanma 2017'nin üçüncü çeyrek beklentilerini de yukarı çekti. Garanti Bankası Genel Müdürü Fuat Erbil, ekonomide çok ciddi aktivitenin olduğunu belirterek, "Araştırma birimimizin üçüncü çeyrek büyüme tahmini yüzde 8'in üzerinde. Yılın tamamında ise yüzde 6'lık bir büyüme bekliyoruz. Alınan tedbirler ekonomiyi canlandırma konusunda süper çalıştı" dedi. Büyümeye farklı alanlardan katkı geldiğini, ihracatın ve turizmin destek verdiğini söyleyen Erbil, "Ancak hâlâ yatırımlarda geçmiş yıllar dinamiğine gelmedi" dedi. Türkiye ile ABD arasında vize işlemlerinin askıya alınmasının ekonomiye etkisi ile ilgili Erbil, "Alınan kararlar sert. Rasyonel diplomatik yaklaşımla kısa zamanda çözüleceğini düşünüyorum" diye konuştu.

ŞUBE, ŞUBESİZE KARŞI
Garanti Bankası'nın 950 şubesinin tamamını değiştireceklerini ve yeni bir hizmet modeline geçtiklerini belirten Erbil, gişe sisteminin kaldırıldığını ve müşterinin oturarak hizmet alacağını söyledi. Tüm şubelerde işlemleri tablet üzerinden yapacaklarını, mobil onaya geçeceklerini belirten Erbil, "Şube dizaynı, tabletler ve yazılımla birlikte maliyet şube başına 200 bin TL. Toplam maliyet ise 200 milyon lira civarında" dedi. Yeni sistemin bir diğer özelliği de şubeye alışkın olan müşteriyi dijitale yönlendirmek.
BİZE ULAŞIN