Altın fiyatları ne kadar oldu? İşte 12.10.2017 altın fiyatlarındaki son durum | Çeyrek altın ne kadar? Gram altın ne kadar?

Altın fiyatları 11 Ekim Çarşamba gününe nasıl başladı? Vatandaşlar büyük bir ilgiyle altın fiyatlarının dengesini araştırıyor. Ülkemizde hediyelik olarak en çok kullanılan nesne olan altının fiyatları sürekli yakından takip ediliyor. Çeyrek altın ne kadar? Altın fiyatları ne kadar? gibi soruların cevapları haberimizde... (12 Ekim altın fiyatları...)

Altın fiyatları ne kadar oldu? İşte 12.10.2017 altın fiyatlarındaki son durum | Çeyrek altın ne kadar? Gram altın ne kadar?

Ülkemizdeki örf ve adetlerde düğünlerde, törenlerde altın takma geleneği mevcut, bununla birlikte vatandaşlar hediyelik eşya olarak altına yoğun ilgi gösteriyor. Yatırım olarak da nitelendirilen altının fiyatları ve Kapalıçarşı'daki gelişmeler sürekli araştırılan konuların başında geliyor. İşte altın ne kadar? çeyrek altın ne kadar? sorusunun yanıtı ve 12.10.2017 altın fiyatları...

ALTIN FİYATLARI

ÇEYREK ALTIN

ALIŞ: 243,02

SATIŞ: 249,09

YARIM ALTIN

ALIŞ: 486,04

SATIŞ: 498,19

CUMHURİYET ALTINI

ALIŞ: 1.007,94

SATIŞ: 1.023,18

ONS

ALIŞ: 1.295,38

SATIŞ: 1.295,63

GRAM ALTIN

ALIŞ: 151,60

SATIŞ: 151,76

ALTIN NEDİR?

Altın günümüzde takı olarak kullanılmaktan ziyade bir yatırım aracı olarak görülmektedir. Kimi zaman getirisi çok olabilir kimi zaman da yatırımcılarını çok üzer. Önceleri sadece sarı renklerde kullanılırken; şimdilerde beyazı ve kırmızısı gibi çeşitleri bulunur ve bu türleriyle takılara ayrı bir güzellik katar. Altının geçmişinin M.Ö 3000'li yıllara ve Eski Mısır'a dayandığı bilinmektedir. Bu kadar eski zamanlarda kullanılmaları ve sık tercih edilmeleri, kolay işlenebilmesi ve çokça bulunmasına bağlıdır.

Günümüzde altın fiyatları, piyasaları oldukça ilgilendirir çünkü üzerine en çok yatırım yapılan araçlardan bir tanesidir. Dolar fiyatının değişikliği de altın fiyatını dolaylı olarak etkilemektedir.

Bununla beraber rağbetin çok olması, piyasadaki altın azlığı gibi durumlar da altının fiyatını dolaylı olarak etkilemektedir. Şimdilerde yatırım aracı olarak kullanılan altın geçmiş zamanlarda para olarak kullanılmaktaydı. Bunlar dışında altın birçok endüstriyel alanda da tercih edilmektedir.

BİZE ULAŞIN