Sırbistan’a Türk yatırımcı çıkarması

Sırbistan’a Türk yatırımcı çıkarması

Erdoğan’ın Sırbistan ziyaretinde, Taypa’nın yatırımı için imzalar atıldı. Erdoğan, mevkidaşı Vucic’i Simit Sarayı’nda misafir etti

  • Ekonomi
  • Perşembe 12.10.2017
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sırbistan ziyaretinde mevkidaşı Aleksandar Vucic'le birlikte, tekstilde önemli bir Türk yatırımına tanıklık ederken, Simit Sarayı'nı da ziyaret etti. Tekstil ve hazır giyimde dünyanın en büyük 5 üreticisi arasına girme hedefiyle çalışmalarına hız veren Taypa, Sırbistan yatırımı için imzaları attı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Sırbistan ziyareti kapsamında, Sırbistan Ekonomi Bakanı Goran Knezevic ve Tay Group Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Toprak arasında imzalanan İyi Niyet Anlaşması'na göre Taypa, Sırbistan'ın Kraljevo şehrinde kuracağı hazır giyim ve konfeksiyon fabrikasına 5 yılda 35 milyon euroluk yatırım yapacak. Tesiste yaklaşık 2 bin 500 kişiye istihdam imkânı sağlanacak.

DEVLERE ÜRETİM YAPIYOR
Yurt içinde 4 ayrı lokasyonda, toplam üretim yapan Taypa, 3 bin kişiye istihdam sağlarken 50 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Şirket, Levi's, Tommy Hilfiger, Uniqlo, Calvin Klein, Inditex, Massimo Dutti ve Dockers gibi dünyaca ünlü markalara da ürün ihraç ediyor.

İKİ LİDER SİMİT SARAYI'NDA
Sırbistan'daki en yeni Türk yatırımlarından Simit Sarayı, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Sırp lider Aleksandar Vucic'i başkent Belgrad'daki mağazalarında misafir etti. Simit Sarayı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavukçu, Belgrad'da 12 mağazalarının bulunduğunu söyledi. Kavukçu, halen 22 ülkede mağazaları bulunduğuna işaret etti.
BİZE ULAŞIN