Uber’in aktif aracı 3 bini geçti

Akıllı telefon uygulaması olan Uber, Türkiye’de hızlı büyüdü. İş hacmini 3 yıl içinde 4 kat artıran Uber, bin 500’ü sarı taksi olmak üzere 3 bin araçla çalışıyor

Uber’in aktif aracı 3 bini geçti

Tüm dünyada yolcularla sürücüleri akıllı telefon uygulamasıyla buluşturan Uber Türkiye'nin Genel Müdürü Neyran Bahadırlı, taksicilerin, Uber'in 'korsan' olarak çalıştığı iddiasından vergiyle ilgili konulara kadar her soruya yanıt verdi. Uber'in dünya genelinde 77'den fazla ülkede 600'ün üzerinde şehirde hizmet verdiğini söyleyen Bahadırlı, "3 yıldır Türkiye'deyiz. Türkiye'ye geldiğimizden beri, hep belgeli ve lisanslı araçlarla çalıştık. Uber her gittiği ülkede lokal bir şirket kurarak, o ülkenin kurallarına uygun çalışıyor. Vergisini de veriyor. Her şeyimiz yasal" dedi. Uber'in boş gezen taksilere iş olanağı sunduğunu söyleyen Bahadırlı, "3 bin aracın bin 500'ü taksi" diye konuştu.

GÜVENLİK İLK ŞARTIMIZ
Uber'in çalıştığı 'sürücü ortaklarıyla' ilgili bazı kriterlerinin bulunduğunu, bunu sağlamayanlarla çalışmadıklarını belirten Bahadırlı, "Bir kere adli sicil kaydı temiz olmayanlarla çalışmıyoruz. Uber XL adını verdiğimiz, Vito, Caravel gibi özel araçlarla yaptığımız çalışmalarda şirketlerin hepsinin ruhsatı var" dedi. "Yaz aylarında Bodrum ve Çeşme'de de hizmet verdiklerini söyleyen Bahadırlı, bu yıl Ankara, İzmir ve Antalya'da da hizmet vereceklerini belirtti.

BİZE ULAŞIN