Cumhurbaşkanı Erdoğan Elon Musk'ı kabul etti

Elektrikli otomobil denince akla ilk gelen marka olan Tesla`nın kurucusu Elon Musk Türkiye'ye geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tesla ve Space X şirketinin kurucusu Elon Musk'u Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan Elon Musk'ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tesla CEO'su Elon Musk'ı kabul etti. Görüşmeye Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü de katıldıTürkiye'nin yerli otomobil projesini açıklamasından hemen sonra gerçekleşecek olan Musk'ın ziyareti heyecan yarattı.

JAPONYA BAŞBAKANI İLE TEST SÜRÜŞÜ YAPMIŞTI

Tesla'nın kurucusu Musk, geçtiğimiz günlerde Japonya Başbakanı Shinzo Abe ile birlikte Kaliforniya'da Tesla Model S'te bir test sürüşü yapmış ve aşağıdaki şekilde görüntülenmişlerdi.

Son yüzyılın en büyük mucit ve girişimcileri arasında gösterilen Musk, bir yandan benzin bağımlılığını sona erdirmeyi hedeflerken diğer yandan da Mars'a insan taşıyacak uzay kapsülleri projesi üzerinde çalışıyor.

1971'de Güney Afrika'da dünyaya gelen Musk, Kanada'da iki yıllık üniversite eğitimden sonra Pennsylvania Üniversitesi'nde işletme ve fizik okudu. 1999'da kurduğu online ödeme sistemi Paypal'ı 2001'de 1,5 milyar dolara eBay'e satan Musk, 2002'de Tesla'yı, 2003'te SpaceX'i kurdu.

BİZE ULAŞIN