Ekonomiye 220 milyarlık destek

Vakıfbank’ın ekonomiye krediler aracılığıyla sağladığı destek 220 milyar liraya ulaştı. Genel Müdür Mehmet Emin Özcan, “Milli ekonomiye kesintisiz desteğimizi artırdık” dedi

Ekonomiye 220 milyarlık destek
Nakdi kredilerini yıllık bazda yüzde 27 ile sektör ortalamalarının üzerinde büyüterek 174 milyar liraya taşıyan Vakıfbank'ın, ekonomiye nakdi ve gayri nakdi krediler aracılığı ile sağladığı destek 220 milyar TL'ye ulaştı. Bankanın 9 aylık net kârı ise 2.8 milyar TL oldu. Vakıfbank'ın, aktif büyüklüğü yüzde 25'lik artışla 247 milyar TL'ye çıktı.

KGF İLE 20 MİLYAR TL
Mutlak müşteri memnuniyeti anlayışını, sağlam bilanço ve güçlü sermaye yapıları ile birleştirerek ilk dokuz ayı başarıyla tamamladıklarını belirten Vakıfbank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, "Kredi Garanti Fonu (KGF) kapsamındaki kredi portföyümüz 20 milyar TL'ye ulaşırken bu alanda öncü bankalardan biri olmaya devam ettik. Gerek KOBİ, gerekse diğer segmentlerde müşterilerimizin yanında olarak milli ekonomiye kesintisiz desteğimizi artırdık" dedi. Özcan, mevduat dışı uzun vadeli, uygun maliyetli TL fonlama kalemlerinin artırılarak TL mevduatlardaki faiz baskısının azaltılmasına öncelik verdiklerini söyledi.

MOBİLDE %44 BÜYÜME
Vakıfbank olarak son dönemde öncelik verdikleri diğer bir önemli alanın dijital bankacılık olduğunun altını çizen Özcan, "Tüm süreçlerimizi ve işlemlerimizi mobil ortama taşıyarak müşterilerimiz için daha basit, yalın ve kullanıcı dostu bir platform yaratıyoruz. Mobil bankacılık uygulamamızı kullanan müşteri sayısında yıl başına göre yüzde 44'ün üzerinde bir büyüme yakalayarak kullanıcı sayısında 2 milyonu aşmış durumdayız" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN