Cam filminde ceza durdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatının ardından cam filminde cezalar da durduruldu. Bakan Soylu, “Standart gelene kadar ceza yok” dedi

Cam filminde ceza durdu
Son günlerin tartışma konusu cam filmiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, cam filminde belli standartlarda serbestlik olacağını açıkladı. Bakan Soylu, çalışma bitene kadar araçlara ceza kesilmeyeceğini belirtti. Ahaber'de açıklamalarda bulunan Soylu, "Yaklaşık 8-10 günlük zaman zarf�� içinde bu konuda trafik cezası kesilmiyor. Ne zamana kadar? Standart belli olana kadar. Cam filmi bugün tamamen yasak ama o yasak kalkıyor. Bir standart getirilecek. Yaklaşık 20 yıldır yasak olan cama cezalar kesilmeyecek diye talimat verdim" diye konuştu.

ERDOĞAN TALİMAT VERDİ
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, cam filmi yasağının yanlış olduğunu belirterek, konuyla ilgili çalışma yapılması gerektiğini belirtmişti.

TERÖR İÇİN YASAKLANDI
Araçlara cam filmi takılması önce serbest bırakılmış ancak daha sonra yapılan düzenleme ile yasaklanmıştı. Terörle mücadele gerekçesiyle alınan bu karar kamuoyunda tepkilere neden olmuştu.
BİZE ULAŞIN