Cam filmine yeni kriter geliyor

Cam filminde son karar açıklandı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, Emniyet’in araçlardan görüntü almasına engel olmayacak koyuluktaki filmlere izin verileceğini söyledi

Cam filmine yeni kriter geliyor
Tartışma yaratan cam filmi yasağıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, İçişleri ve Ulaştırma bakanlıkları ile teknik bir çalışma yaptıklarını, yeni kriter oluşturacaklarını açıkladı. Adıyaman'da konuşan Özlü, "Cam filminde Emniyet'in görüntü alabileceği, görüntülemesine engel olmayacağı çerçevede limitle, bir kriter getireceğiz. O kriteri aşanlar yine yasağa takılacak, altında kalanlar serbest olacak" dedi.
Cam filminin hep yasak olduğunu, hiçbir zaman serbest kalmadığını belirten Özlü, "Şu ana kadar takılan bütün cam filmleri aslında yasak ortamda takıldı. Biz AB uyum yasaları çerçevesinde cam filmini kaldırmak istiyorduk" diye konuştu.

REİNA ÖRNEĞİ VERDİ
Bakan Özlü, kendisine birkaç konuda Reina saldırısıyla ilgili örnekler verildiğini de söyleyerek, şöyle konuştu: "Bir terör hadisesi olur, 40- 50 kişi ölür, bunu yapan teröristler cam filmli araçla kaçmıştır ve bunun sorumluluğunu alamayız, diye çekindik. Güvenlik söz konusu olunca, bir şey diyemiyoruz. Reina saldırısını yapan teröristin cam filmli olduğu için yakalanmadığını söylüyorlar."

ÖNCELİK TASARIMDA
Yerli otonun üretim süreci ile ilgili de bilgi veren Bakan Özlü, üretimin nerede yapılacağı konusunun ikinci planda olduğunu belirterek, önceliğin tasarım ve geliştirme aşaması olduğunu vurguladı. Bunun da 24 ay süreceğini kaydeden Faruk Özlü, "Yer konusu ikinci 24 aylık fasılda düşünülecek" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN