Hava-İş’te Tatlıbal yeniden genel başkan seçildi

28.Hava-İş Sendikası Genel Kurulunda Ali Kemal Tatlıbal yeniden genel başkanlığa seçildi. İki başkan adayının yarıştığı seçimde Ali Kemal Tatlıbal’ın listesi 174 oy alırken rakibi İskender Çarkçı 81'de kaldı, Genel Kurul’da tüzük tadili de yapıldı.

Hava-İş’te Tatlıbal yeniden genel başkan seçildi

Merkezi Londra'da bulunan ITF'den çıkma kararı da alınan kongrede bu sendikanın terör örgütü PKK elebaşı lehine kampanyalar düzenlemesinin etkili olduğu öğrenildi.

ÖCALAN PROPAGANDASI YAPAN ULUSLARARASI TAŞIMACILIK SENDİKASINDAN (ITF) AYRILMA KARARI

Konuya ilişkin açıklama yapan Tatlıbal "Geçtiğimiz yıl ITF'ten bir mail aldık. Bu mailde 'Öcalan'a Özgürlük' adı altında bir kampanya başlattıklarını ve bu kampanyaya tüm sendikaların destek vermesini istediklerini öğrenince şoke olduk. Kendilerini arayıp tepkimizi ilettik ve asli işi tüm dünya işçilerinin haklarını savunmak olan bir sendika üst kuruluşunun bölücü terör örgütü elebaşına destek veremeyeceğini bu durumu düzeltmelerini söyledik ancak uyarılarımızı dikkate almadılar. Bize de bu birlikten çıkmaktan başka çare kalmadı. Zira bu sendika bizim ödediğimiz aidatlarla ülkemizde faaliyet gösteren eli kanlı terör örgütü lideri lehine kampanya düzenliyordu. Ancak bu kuruluştan ayrılmak için tüzük tadili gerekiyordu ve çok şükür bu genel kurulda üyelerimizin desteğiyle bu yanlışı ortadan kaldırdık. Bu genel kurulda aldığımız en güzel karar buydu. Çünkü milletinin hakkını koruyamayan bir sendika işçilerinin hakkını da koruyamaz, bizim yönetimimizin düsturu "söz konusu vatansa gerisi teferruattır" dedi.

BİZE ULAŞIN