Kobi turu

Kobi turu
Felçli hastaları ayağa kaldıran makine
Nörolojik rehabilitasyon konusunda hizmet veren KANORES'in geliştirdiği ROMRES isimli cihaz, fiziksel engeli olan insanların, yapamadıkları hareketleri beynin tekrar öğrenmesini sağlıyor ve fiziksel engeli ortadan kaldırıyor. Gebze OSB Teknopark'ta faaliyet gösteren Kanores'in Ar-Ge çalışmaları sonucunda prototip üretimini tamamladığı ROMRES'le, pasif hareketler ve yardımlı hareketler çalıştırılıyor, aynı zamanda eklem hareket açısı ve kas gücü ölçümü yapılabiliyor.

Dünya devlerine mikroçip tasarlıyor
Türkiye'de sıkça dile getirilen 'yükte hafif pahada ağır' üretim modeline en güzel örneklerden biri İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ARI Teknokent'te faaliyet gösteren Anka Mikroelektronik Sistemler (ANKASYS) firmasından geldi. İnan Erdem ve Gökhan Işık tarafından kurulan şirket, müşterileri adına gerçekleştirdiği mikroçip tasarımları ile hem Türkiye'de hem de dünya pazarında kendine yer buldu. Şu ana kadar 5 ülkeye ihracat gerçekleştirmeyi başaran firma sektöründeki dev firmalarla da işbirliği yapıyor

KOBİ'den 1 günde 140 milyon liralık satış
Türk KOBİ'leri yeni bir rekor kırarak online ortamda n11. com üzerinden bir günde 140 milyon liralık satış gerçekleştirdi. Tüm dünyanın online satış etkinliklerine sahne olduğu 11 Kasım'da n11. com üzerinde '11.11 Yılın En Uğurlu Kampanyası' adıyla başlatılan kampanyada 24 saat içinde 660 bin ürün satışı oldu. Geçtiğimiz yıl bir günde 65 milyon liralık satışla rekor kıran n11.com, bu yıl geçen yılki rekorunu ilk 11 saatte yakaladı. İlk saat içinde 3000 adet akıllı telefon satışına imza atıldı.
BİZE ULAŞIN