Sokak mobilyasında küresel marka oldu

Çok sayıda tema park kuran ve son olarak da 15 Temmuz Anıtı ile dikkat çeken Outdoor Factory, küresel lige çıktı. Şirket, “sokak mobilyası” adı verlien sektörde 15 ülkeye açıldı

Sokak mobilyasında küresel marka oldu
Türkiye'deki şirketler bugüne kadar üretim yapmadığımız alanlarda da hızla güçleniyor. Bu şirketlerden biri olan Açık Hava Fabrikası, (Outdoor Factory) sokak mobilyası olarak bilinen projelerde çözümsüz kalan 3D üretimleri hayata geçiriyor. 5 genç girişimci tarafından 10 yıl önce kurulan Outdoor Factory, Türkiye'nin tema park alanında uzmanlaşan ilk şirketi oldu. Bugün birçok belediyenin tema park projelerinde imzası bulunan şirket, yılsonunda 120 milyon lira ciro bekliyor.

15 TEMMUZ ANITINI YAPTI
Vialand, Ankara'daki 15 Temmuz Anıtı ve Anka Park da şirketin hayata geçirdiği projeler arasında yer alıyor. Özellikle 15 Temmuz Anıtı'nın kendileri için de bir tecrübe olduğunu ve oldukça kısa sürede tamamladıklarını ifade eden şirketin yönetici ortaklarından Suphi Aydemir, "Anıt ile Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da bizzat ilgilendi. Bazen Külliye'den çıktığında bir anda rotasını kırıp bizi denetlemeye geliyordu. A'dan Z'ye herşeyiyle ilgilendi diyebilirim" açıklamasını yaptı. Aydemir şirketin yurtdışı hedeflerini ise şu sözlerle özetledi: "Şu an Vietnam, Katar, Dubai ve Sudan gibi 15 ülkeye de projeler üretiyoruz. Yılsonunda 120 milyon lira ciro hedefimiz var."

PLASTİKTEN BALMUMU HEYKEL YAPTI
Şirketin çok sayıda inovatif buluşu da var. Bunlardan biri de balmumu heykeller üzerine gerçekleşti. Ancak şirket balmumu yerine plastik hammaddeler kullandı ve daha başarılı sonuçlar aldı. Konuyla ilgili olarak Aydemir, "Son dönemlerde belediyelerden farklı talepler de gelmeye başladı. Özellikle müze yapımında farklı çalışmalar yapıyoruz. Bugün balmumu heykeller, çok rağbet görüyor. Ancak bunlar hem maliyetli hem de bakımı çok zor ürünler. Biz de hemen hemen gerçeğini aratmayan polyesterden heykeller yapıyoruz. Bunları da müzelerde kullanıyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN