TÜSİAD'dan flaş büyüme tahmini!

TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, "2017'nin sonu itibarıyla büyüme tahmini ne olur diye baktığımız zaman, yüzde 6, hatta bir miktar üzerinde kapanan bir 2017 yılı olacak." dedi. Bilecik ayrıca 3. çeyrek büyümesinin yüzde 8,5-9 gerçekleşmesini beklediklerini açıkladı

TÜSİAD'dan flaş büyüme tahmini!

TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, dövizin muazzam derecede yükselişi kadar inmesinin de iş dünyası için iyi bir şey olmadığını belirtti.

KURLARIN YÜKSELİŞİ

Bilecik, "Baktığınız zaman temel olarak iki göstergeyi paylaşmak isterim. Bunlardan bir tanesi tamamıyla konjonktürel, dış dünyadan kaynaklanan kısmı. Öncelikle FED'in faizleri artıran politikalara devam ediyor olması, 2018 yılında da buna devam edecek olmaları, nihayetinde yabancı sermayenin bir miktar gelişmekte olan ülkelerden, özellikle Amerikaya, gelişmiş ülkelere doğru bir hız kazandığı dönem yaşıyoruz." dedi.

"3. ÇEYREK BÜYÜMESİ İLE BULUŞACAĞIZ "

Bilecik, "TÜSİAD olarak görüşümüz yüzde 8,5, hatta yüzde 9'lar bazında bir 3. çeyrek büyümesi ile buluşacağız diye düşünüyoruz." dedi.

"BÜYÜME YÜZDE 6 ALTININ ÜSTÜNDE OLACAK"

TÜSİAD Başkanı Bilecik, Şunları kaydetti:

"2017'nin sonu itibarıyla büyüme tahmini ne olur diye baktığımız zaman, yüzde 6, hatta bir miktar üzerinde kapanan bir 2017 yılı olacak."

BİZE ULAŞIN