Suriyelilere Türkçe öğretecek

Turkcell, Suriyeli kampının iletişim altyapısını sağlayacak. AFAD ile yapılan protokol kapsamında telefona yüklenecek kartla Süriyeliler Türkçe öğrenecek

Suriyelilere Türkçe öğretecek
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile Turkcell arasında, Merhaba Umut Projesi işbirliği protokolü imzalandı. AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu ve Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün'ün imza attığı protokol kapsamında Protokol kapsamında Kahramanmaraş Geçici Barınma Merkezi'ndeki Suriyeliler'e iletişim ve fiber internet hizmetini Turkcell sunacak. T-tabletler ve Prodea IPTV'ler ile Turkcell ürün ve servislerine ücretsiz erişim imkanı da sağlanacak.

'TÜRKİYE ÖRNEK OLUYOR'
İnsani yardımda kamu-özel sektör işbirliğinin hayati bir önem taşıdığını belirten AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, "Türkiye'de kamplarda ve kamp dışında toplam 3 milyon Suriyeli misafirimiz var. Türkiye bu konuda dünyaya örnek bir davranış sergiliyor" diye konuştu. Dünyanın çok farklı bölgelerinde yaşanan felaket ve doğal afetlerde çoğu zaman bölgeye ilk ulaşan ülkenin Türkiye olduğuna da vurgu yapan Güllüoğlu, devletlerin olmadığı yerde Turkcell gibi özel sektör temsilcilerinin devreye girmesi gerektiğini söyledi. Türkiye'nin insani yardımda süper güç olduğunu vurgulayan Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün, "Suriye'den kaçışın başladığı günlerden bu yana sınır bölgesindeki altyapı hizmetlerimizi artırdık. Türkiye'de yaşayan 3 milyon Suriyeli'nin 1.7 milyonuna Turkcell olarak hizmet veriyoruz" dedi. Uygulamanın önemine vurgu yapan Bütün, Türkçe öğrenme kartlarının 400 milyon kez görüntülendiğini söyledi.
BİZE ULAŞIN