AC Yapı’dan 100 milyon $’lık yatırım

AC Yapı’nın 100 milyon dolarlık yatırımla Kartal’da hayata geçirdiği Moment İstanbul, 44 katlı 2 kulede konut ve ofis olarak tasarlanmış 731 bölüm ve 12 adet ticari üniteden oluşuyor

AC Yapı’dan 100 milyon $’lık yatırım
Forbes Türkiye sıralamasında en yüksek prim kazandıran projeler arasında yer alan Moment İstanbul, AC Yapı tarafından İstanbul'un en hızlı gelişen bölgesi Kartal'ın merkezinde konumlandırılıyor. 100 milyon dolar yatırımla hayata geçirilen proje, 44 katlı 2 kulede konut ve ofis olarak tasarlanmış 731 bölüm ve 12 adet ticari üniteden oluşuyor. Adalar manzarası, estetik mimarisi ve sosyal donatılarıyla bölgeye değer katan Moment İstanbul'da, 1+1'den 4+1'e kadar uzanan çeşitte daire tipleri yer alıyor. Projede dairelerin büyüklükleri ise 74 metrekare ile 697 metrekare arasında değişiyor. Konumu itibarıyla da ön plana çıkmayı hedefleyen proje, Soğanlık Metro İstasyonu'nun yanı başında, İstanbul Adalet Sarayı'na iki, Kartal sahil şeridine ise yaklaşık beş ve Sabiha Gökçen Havaalanı'na 15 dakikalık mesafede bulunuyor.

Getiri potansiyeli yüksek
İstanbul'un getiri potansiyeli en yüksek 50 konut projesinden biri olarak gösterilen Moment İstanbul, Forbes Türkiye sıralamasında en yüksek prim kazandıran projeler arasında 19'uncu sırada yer alıyor. Panoramik manzaralı dairelerin yer aldığı projede, yüzme havuzlarından çocuk oyun alanlarına, 7/24 güvenlikten otoparka kadar pek çok donatıya da yer veriliyor. Projede, sauna, kapalı otopark, fitness merkezi, dinlenme alanları, yüzme havuzu gibi spor ve sosyal donatı alanları da bulunuyor.

Çocuklara eğitim imkânı
Aile yaşamının ön planda olacağı projede farklı yaş grupları için anaokulları da yer alıyor. Cross Action markası ile spor destekli anaokulu 3 - 6 yaş çocuklara eğitim verirken, aynı marka Sağlıklı Bedensel Gelişim tesisleri ile 6 - 16 yaş çocuklara hizmet verecek. Günlük ve özel ihtiyaçların karşılanmasına yönelik butik mağazalar da asansör seyir mesafesi uzaklığında yer alıyor. Daire sahiplerinin misafirlerini ağırlayabilecekleri, 36'ncı katta yer alan ortak kullanım alanında bulunan Moment Terrace, cep sineması, tiyatro ve toplantı salonu, müzik odası ve çocuk oyun odasından oluşan roof alanı ile ortak kullanım imkânı sunuyor. Projenin tamamı home office kullanma özelliğine sahip olup, home officeler için özel bir lobi girişi bulunuyor.
BİZE ULAŞIN