Sur Yapı’dan 175 milyonluk yeni ‘muhit

Sur Yapı, Anadolu Yakası’nın gelişimine devam eden ilçesi Sancaktepe’de yepyeni bir proje için kolları sıvadı. 175 milyon TL yatırım değerine sahip Muhit projesinde, 217 daire ve günlük ihtiyacın karşılanabileceği 12 ticari alan yer alıyor

Sur Yapı’dan 175 milyonluk yeni ‘muhit
Sur Şirketler Grubu bünyesinde yer alan Sur Yapı, İstanbul'un Sancaktepe ilçesinde 4'üncü projesi olan Muhit'in yapımına başlıyor. 40 bin 170 metrekare inşaat alanına sahip proje 217 konut ve 12 ticari alandan oluşuyor. 7 blokta 32 farklı daire tipi seçeneği sunulan Muhit, bölgenin en önemli ulaşım akslarının birleşme noktasında bulunuyor. Sancaktepe bölgesinin gelişiminde önemli bir rol oynadıklarını belirten Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, "Bu yıl içerisindeki 6'ncı, Anadolu Yakası'nda 19'uncu markalı konut projemize Muhit ile başlıyoruz. Bölgede bu zamana kadar Adapark, Mahalle İstanbul ve Lavender ile bin 700 bağımsız bölümü konut alıcılarıyla buluşturduk. Muhit ile birlikte bu bölümlere 217 konut ve 12 ticari alan ekliyoruz" diye konuştu.

Çocuklara özel proje
çocuklara özel proje Projeye 175 milyon TL'lik yatırım yaptıklarının altını çizen Elmas, "Yapımına başladığımız Muhit projemizi "Çocuğunuz hayata 1-0 önde başlasın" sloganıyla satışa çıkardık. Projemizi tasarlarken çocukların içerisinde keyifle büyüyeceği az katlı insan ölçeğinde bir proje olmasına özen gösterdik. Az katlı mimarisi, geniş iç avlusu ve çocuklar için hazırlanmış kocaman bahçesi ile çocuklu aileler keyifle zaman geçirebilecek. Sancaktepe son yıllarda yatırımcısına en çok kazandıran ve Anadolu Yakası'nın en çok prim yapan semtlerinin başında geliyor. Bölgeye inşa edilen kamu yatırımları ve ulaşım akslarına yakınlık Sancaktepe'nin değerini her geçen gün artırıyor" değerlendirmesinde bulundu.

Şehir hastanesine komşu
Projenin Sancaktepe'de yapılması planlanan şehir hastanesine komşu olacağına da vurgu yapan Elmas, "4 bin 100 yatak kapasiteli Türkiye ve Avrupa'nın planlanan en büyük şehir hastanelerinden birine, yapılması planlanan devlet üniversitesine ve yeni Çekmeköy-Sultanbeyli metro hattına ev sahipliği yapıyor. Planlanan yatırımların tamamlanmasıyla birlikte bölgenin önümüzdeki süreçte daha da gelişeceği görülüyor" dedi.

32 farklı daire tipi
ANADOLU Yakası'nda yükselecek olan Muhit, 7 bloktan oluşuyor. Proje, 68 ila 486 metrekare aralığında 32 farklı daire tipi ile hem yatırımcıya hem de oturumcuya hitap ediyor. 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 seçeneklerinin yer aldığı projede 217 daire yer alıyor. Ayrıca projede günlük ihtiyaçların karşılanabileceği 98 ila 367 metrekare arasında değişen 12 ticari alan da yer alıyor. Evlerin büyük bir kısmının iç avluya bakacağı proje geniş yeşil alanları ile hem çekirdek ailelere hem de geniş ailelere hitap ediyor.

Yaşam alanı oluşturulacak
Az katlı mimarisi, geniş iç avlusu, yemyeşil peyzajı ve sosyal donatıları ile ön plana çıkan Muhit projesinde, müzik odası, koku odası, şifa odası gibi bitkiler ile peyzaj içerisinde farklı noktalarda konumlandırılmış altı adet açık hava dinlenme alanı yer alıyor. Projede ayrıca pergola altı dinlenme alanları, çim tepeler, süs havuzları, güneşlenme terasları, dinlenme alanları, gül bahçesi, zen bahçesi, çim aktivite alanları, açık ve kapalı otopark imkânı, 3 pota basketbol alanı, açık ve kapalı havuz, süs havuzu, fitness, stüdyo ve kafe alanları yer alıyor.
BİZE ULAŞIN